neděle 17. října 2021 Hedvika

Podél Krkonošské silnice ve Dvoře Králové vzniká během rekonstrukce soustava kaskád na odvod vody

Stavbaři pracují už tři měsíce na kompletní rekonstrukci krajské silnice v Krkonošské ulici ve Dvoře Králové nad Labem, mezi čerpací stanicí a odbočkou na Vítěznou. Celá akce vyjde na více než 80 milionů korun a bude hotova na konci října.

„Pracovníci Městských vodovodů a kanalizací Dvůr Králové nad Labem již dokončili obnovu a prodloužení splaškové kanalizace, která je uložena v komunikaci a vede až na konec zahrádkářské kolonie. Dokončena je také první etapa obnovy vodovodu po křižovatku na Novou Ves. V současné době pokračují práce na obnově vodovodu směrem k vodojemu,“ říká místostarosta města Jan Helbich a doplňuje, že už 5. května došlo v lokalitě k propojení obnovené větve vodovodu na tu stávající.

Pracovníci firmy provádějíci rekonstrukci, začali s výstavbou nové dešťové kanalizace včetně šachet a pokládky uličních vpustí. Začali i se sanací aktivní zóny silnice od čerpací stanice po křižovatku na městský hřbitov. Intenzivně se pracuje i v lese, kde stavbaři odvodňují silnici. Podmáčené podloží se musí odtěžit a prostor pro opevnění koryta sanovat vrstvou lomového kamene. Vznikne tu sestava kaskád, která bude nejen odvádět vodu přitékající z polí nad lesem, ale tlumit i její sílu.

V dalších týdnech se bude pokládat dešťová kanalizace, vydláždí se koryta kaskád, proběhnou přípravné práce pro pokládku betonových obrub a usazení železobetonových prahů. Jejich osazování začalo už dnes a ode dneška vždy každý čtvrtek, bude od 7:00 do 11:00 hodin uzavřen úsek v lese od křižovatky na Vítěznou po křižovatku na Novou Ves.

Rekonstrukce Krkonošské ulice se provádí v rámci další etapy kompletní rekonstrukce krajské silnice č. II/300 Dvůr Králové nad Labem – Kocbeře. Na projektu spolupracuje Dvůr Králové nad Labem s Královéhradeckým krajem.

Kromě prací na vodovodu a splaškové kanalizaci, za které město zaplatí 15,7 milionů korun, se předláždí stávající chodník, dojde i k vybudování nového chodníku až na křižovatku k „Chaloupkám“ a chybět nebude ani veřejné osvětlení. 

Královéhradecký kraj zaplatí za rekonstrukci silnice a vybudování nové dešťové kanalizace 61,4 milionů korun, náklady za práce na chodnících a veřejném osvětlení ve výši 5,1 milionů korun uhradí město.

Stavební práce probíhají za úplné uzavírky silnice, která potrvá do konce října. Šoféři budou muset do té doby po objížďkách a pro cestující platí výlukové jízdní řády.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Městský úřad Dvůr Králové nad Labem

Štítky oprava, Krkonošská ulice, Dvůr Králové nad Labem, Krkonoše, komplikace, uzavírka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.