Počasí dnes-2 °C, zítra-3 °C
Sobota 2. prosince 2023  |  Svátek má Blanka
Bez reklam

Vzdělání

Univerzita HK dosud žádné neetické využití nástrojů AI řešit nemusela

Pedagogové Univerzity Hradec Králové (UHK) vnímají využívání umělé inteligence (AI) spíše jako výzvu a příležitost než jako hrozbu. Přestože univerzita dosud žádné neetické využití nástrojů AI nemusela řešit, apeluje na studenty, aby respektovali...

Náročné, přesto příjemné. I takové může být studium

Získat kvalitní vzdělání vyžaduje velké úsilí a píli. O to více záleží na podmínkách, které se okolo studentů vytvoří, když kráčejí, možná zprvu těžkými kroky, k maturitě. Absolventi Prvního soukromého gymnázia v Hradci Králové z takové atmosféry...

MAPA UZAVŘENÝCH ŠKOL: Podívejte se, jaké školy v kraji zůstanou v pondělí zavřené

V našem regionu se do stávky zapojí 40 ze 72 krajských škol. Stávky v Královéhradeckém kraji by se mělo zúčastnit zhruba 1800 zaměstnanců. Školské odbory vyhlásily celodenní výstražnou stávku základních, středních a mateřských škol na pondělí 27....

ANKETA: Desítky škol v Královéhradeckém kraji zůstanou v pondělí zavřené

Většina škol v Královéhradeckém kraji se k pondělní stávce připojí, jde o více než polovinu školských zařízení. Některé zavřou úplně, jiné budou protestovat symbolicky. Na školách se bude protestovat proti plánovaným škrtům ve školství.

Na studium není nikdy pozdě, začíná Týden vzdělávání dospělých

Ode dneška až do pátku můžou dospělí získat cenné rady a informace z různých odvětví. Umožní jim to Týden vzdělávání dospělých. Variantou je přijít osobně nebo se zúčastnit online.

V čele Univerzity Hradce Králové bude po osmi letech změna

Univerzita Hradec Králové se chystá na volby, které rozhodnout o novém rektorovi či rektorce UHK. Kamil Kuča zastával tuto funkci dvě volební období, a to je také povolené maximum.

Hradec plánuje na Moravském Předměstí novou ekologickou školku

Kapacita hradeckých školek je plná, poslední roky nastupují silné ročníky a nedá se čekat, že by zájem polevil. Město tak musí reagovat. Připravuje projekt nové školky na Moravském Předměstí.

Hradecká Vocelovka má upravené dílny, zlevní se provoz

Hradecká Vocelkova, jak se říká Střednímu odbornému učilišti Vocelova, se dočkala modernizace. Úpravami za víc než šestnáct milionů prošly dílny ve Vážní ulici.

Historická budova hradecké univerzity se dočká velké rekonstrukce

Blíží se rekonstrukce památkově chráněné budovy Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové. Slavnostní zahájení proběhne zítra. Půjde o investici přesahující čtyři sta milionů korun.

I hradecký hejtman má doma prvňáka, kraj připravil pro školáky speciální balíčky

Královéhradecký kraj připravil pro prvňáčky balíčky pro jejich první krůčky do škol. Mezi děti rozdá téměř šest tisíc reflexních batůžků s boxem na svačinu a pracovním sešitem o bezpečnosti v dopravním provozu.

Vzdělání  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.