pondělí 18. ledna 2021 Vladislav

Vzdělání

Zájemce o studium na UHK čeká den otevřených dveří online. Budoucí studenty nelze pozvat osobně

Zájemci o studium na Univerzitě Hradec Králové letos nemůžou přijít na den otevřených dveří osobně. Univerzita proto připravila online variantu. Na dnešek a sobotu je připraveno živé vysílání i speciální online přednášky.

Do škol se dnes vrátí jen děti z 1. a 2. tříd základních škol. Ostatní se budou učit opět na dálku

Dětem skončily včerejším dnem prodloužené vánoční prázdniny. Ne všechny se ale vrátí do školních lavic. K dnešnímu dni do nich usednou jen žáci prvních a druhých tříd základních škol. Otevřeny zůstanou i mateřské a speciální školy. Na zbylých...

Náchod opravil budovu na pozemku Základní školy Komenského. Přesune se do ní část výuky

Už před svátky Náchod dokončil opravu jedné z budov na pozemku ZŠ Komenského. Rekonstrukce začala už v říjnu letošního roku. To se opravilo plynové topení, vyměnil kotel a nechyběla ani oprava kouřovodů.

Náchodská knihovna má nový bibliobox

Je tomu přesně den, kdy mohli čtenáři poprvé vrátit knihy zapůjčené prostřednictvím biblioboxu. Ten je umístěn před vstupem do náchodské knihovny. Knihy bude možné vracet nonstop.

Soutěž Moje vize nula hledá řešení, jak zkvalitnit dopravní prostředí. Vyhlášen je třetí ročník

Navrhnout zlepšení bezpečnosti v dopravním provozu mladými lidmi si klade za cíl projekt MOJE VIZE NULA aneb Studenti pro bezpečné silnice. Ten právě vstoupil do svého třetího ročníku. Vysokoškoláci a středoškoláci, kteří se do soutěže zapojí,...

Dny otevřených dveří Univerzity Hradec Králové budou online

Každoroční dny otevřených dveří Univerzity Hradec Králové budou v pátek a v sobotu 8. a 9. ledna. Kvůli protikoronavirovým opatřením budou tentokrát probíhat online.

Práce na Základní škole Husova v Jičíně pokračují. Vyjdou celkem na devatenáct milionů korun

Na ZŠ Husova v Jičíně se práce nezastavily ani v průběhu podzimní vlny epidemie koronaviru. Probíhá v ní výstavba učeben, hotova už je rekonstrukce školního dvora. Kvůli vícenákladům schválila rada města dodatek ke smlouvě o dílo, který navyšuje...

Další školy se otevřou pro studenty zítra. Univerzita Hradec Králové ale prezenční výuku pro první ročníky do konce roku nezahájí

Studentů prvních ročníků Univerzity Hradec Králové se pondělní prezenční výuka týkat nebude. Všichni dokončí výuku v zimním semestru on-line. Obnovovat výuku jen na dva týdny do vánočních svátků není podle univerzity účelné.

Hradečtí učitelé starající se o děti lékařů, hasičů a policistů dostanou odměnu

Vedení Hradce Králové rozhodlo o uvolnění 280 tisíc korun na odměny pro učitele, kteří se během pandemie starali o děti rodičů v první linii. V krajské metropoli takto fungovali tři základní školy a jedna speciální mateřská škola.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.