Počasí dnes19 °C, zítra22 °C
Sobota 3. června 2023  |  Svátek má Tamara

Zprávy

Vážná nehoda u Rozběřic zablokovala silnici mezi Hradcem a Hořicemi

Vážná dopravní nehoda dvou osobních automobilů dnes odpoledne u Rozběřic na Hradecku zhruba na tři hodiny uzavřela hlavní silniční tah I/35 mezi Hradcem Králové a Hořicemi. Při nehodě utrpěli zranění tři lidé, z nichž jeden byl v kritickém stavu...

Novobydžovskou internu čeká restart za skoro devadesát milionů

Interna nemocnice v Novém Bydžově by měla projít proměnou. Královéhradecký kraj teď hledá firmu, která by ji zvládla, a to za cenovku ve výši skoro devadesát milionů korun.

Otevírají se další koupaliště, v Třebechovicích i v Jičíně

Teploty se mají i ve zbytku tohoto týdne držet nad dvaceti stupni Celsia a další východočeská koupaliště zahájí sezónu. Další variantou ke svlažení jsou i přírodní koupaliště, voda je v nich v pořádku.

Dobrovolníci budou o víkendu opět zbavovat Krkonoše odpadků po turistech

Dobrovolníci budou už tuto sobotu zbavovat Krkonoše odpadků. Je tu tradiční úklidová akce Čisté Krkonoše, zapojit se může každý. Naše nejvyšší hory navštěvuje čím dál víc turistů a tím se zvyšuje i znečištění.

Trutnov patří modernímu cirkusu, pro diváky je připraveno dvacet představení

V Trutnově je v plném proudu 13. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu Cirk-UFF, potrvá do neděle. Festival zahájil soubor Cirk La Putyka s představením Senses.

Za poslední tři dny policie řešila čtyři pokousání psem. Na vině jsou jejich majitelé

Policie Královéhradeckého kraje řeší čtyři pokousání člověka nebo psa psem. Všechna na Jičínsku. Zároveň upozorňuje, že za chování psa má zodpovědnost majitel. Tomu hrozí pokuta. Každý majitel je také zodpovědný za škody, které jeho čtyřnohý...

Čeká nás prosluněný víkend. V maximech naměříme až 24 stupňů

Na východě Čech nás čeká pravé jarní počasí. Prakticky po celý víkend se můžeme těšit z jasné nebo polojasné oblohy a teplot kolem 22 stupňů Celsia. Vysokých teplot si užijeme ještě na začátku týdne.

Bez přístupu k moři či oceánu zkoumá Vladimír Bureš tsunami přímo z Hradce Králové

Vladimír Bureš pochází ze Smiřic a nyní žije v Holohlavech. Většinu studijního a pracovního života ale strávil v Hradci Králové, kde aktuálně také pracuje. Stal se z něj vedoucí Katedry informačních technologií na Fakultě informatiky a...

Návštěvníky trutnovského Bojiště překvapený vkusně opravený amfiteátr

Rozsáhlá rekonstrukce amfiteátru v areálu Bojiště v Trutnově je u konce. Nadcházející sezóna nabídne návštěvníkům sezení na nových dřevěných lavičkách a upravené cesty.

Kemp Stříbrný rybník v Hradci má plán na boj proti sinicím, nasadí dravé ryby

Městský kemp Stříbrný rybník v Hradci Králové chce zlepšit kvalitu vody v rybníce, v níž se v létě množí sinice. Hradec už má studii, jak proti nim bojovat. Přírodní koupaliště čeká výlov a nasazení dravých ryb.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.