Počasí dnes25 °C, zítra19 °C
Čtvrtek 21. září 2023  |  Svátek má Matouš
Bez reklam

Hradecko

Nejbezpečnější silnice v zemi má Hradec Králové

Pokud někdo nadává na hradeckou dopravu, tak statistiky mu seberou vítr z plachet. Hradec Králové se totiž umístil v čele žebříčku bezpečnosti. Oproti jiným městům se tu stává méně dopravních nehod s tragickými následky.

Hradecký kraj vypíše soutěž na přestavbu části prostor hradecké galerie

Rada Královéhradeckého kraje schválila vypsání soutěže na stavební firmu, která v části secesní budovy Galerie moderního umění v Hradci Králové vybuduje nové depozitáře, technické místnosti či vzdělávací centrum.

Bílá věz v Hradci Králové bude v říjnu zavřená, projde opravou

Turisté se v říjnu nedostanou na jednu z dominant Hradce Králové. Druhého října se totiž uzavře Bílá věz v historickém centru a zavřená bude až do konce měsíce. Zvonění na zvon Augustin ale proběhne.

Do Hradce Králové se vrátí festival Jazz Goes to Town. Nabídne zhruba 80 českých i zahraničních interpretů

Do Hradce Králové míří tradiční festival Jazz Goes to Town / Jazz jde městem. Ten se bude konat od 10. do 14. října a vystoupí na něm zhruba osm desítek hudebníků ve 14 domácích i zahraničních projektech. Tématy koncertních večerů budou Frekvence...

Děti Země blokují úsek D11, silničáři s nimi chtějí jednat

Ekologické hnutí Děti Země napadlo rozkladem stavební povolení pro úsek dálnice D11 z Trutnova ke státní hranici s Polskem. Vedení silničářů chce s předsedou Dětí Země Miroslavem Patrikem jednat o možném zpětvzetí rozkladu.

Auta budou mít do části hradecké Gočárovy třídy v pátek odpoledne stopku

Blíž se vrchol Evropského týdne mobility v Hradci Králové. Akce má za cíl upozornit na vzrůstající automobilovou dopravu ve městě. Třešničkou na dortu bude páteční Den bez aut. Řidiči musí v centru počítat s omezením.

Weber je prvním odvolaným koučem ve fotbalové lize. V Hradci ho nahradí Kotal

U fotbalistů Hradce Králové skončil Jozef Weber a stal se prvním odvolaným trenérem v nové sezoně nejvyšší soutěže. Jeho nástupcem klub jmenoval sedmdesátiletého Václava Kotala. "Votroci" o tom informovali na svém webu, délku smlouvy neuvedli....

Na Hradecku zemřel při střetu s nákladním autem chodec. Policie hledá svědky

Ve Výravě na Královéhradecku zemřel po střetu s nákladním vozidlem chodec. Nehoda se stala v sobotu krátce před 02:00 na silnici třetí třídy, informovala dnes na webu policie. U zemřelého jedenačtyřicetiletého muže byla nařízena soudní pitva....

Hradec Králové zvýší poplatek z pobytu ve městě. Jeho cena stoupne o 160 procent

Magistrát v Hradci Králové se rozhodl zvýšit poplatek z pobytu ve městě. Doposud turisté platí 15 korun za osobu, od nového roku to bude 40 korun. Polovinu vybraných peněz chce radnice přerozdělit zpět do cestovního ruchu. Podle města je současná...

Roli krotitele šelem vzal na sebe hradecký Oliver Okuliar, Liberci nasázel hattrick

Hradci Králové vyšla na výbornou domácí premiéra, Lvi porazili v extraligovém zápase liberecké Tygry 5:3. Souboj šelem ozdobil hattrikem Oliver Okuliar. I další zápas odehrají hradečtí doma, v pátek proti Mladé Boleslavi.

Hradecko  |  Z kraje  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.