Počasí dnes25 °C, zítra19 °C
Čtvrtek 21. září 2023  |  Svátek má Matouš
Bez reklam

Trutnovsko

Trutnovská nemocnice se mění k nepoznání, přiteče do ní miliarda

Královéhradecký kraj vypsal začátkem září soutěž na dostavbu budovy oddělení klinické biochemie a nástavbu provozně technického objektu v Oblastní nemocnici Trutnov. Předpokládaná cena zakázky je 175 milionů korun bez DPH.

Majitel už ani nedoufal, ale jeho ukradené kolo za statisíce korun se našlo

Stavil se u kamaráda v kempu na Dolcích, opřel si o zábradlí kolo, jenže jeho nepozornosti si všiml zloděj a bicykl za statisíce korun mu odcizil. Neuvěřitelné se stalo skutkem, majiteli se ztracené kolo vrátilo.

Se záchranou nosorožce bílého severního mají pomoci genetici z americké Colossal

Mezinárodní vědecké konsorcium BioRescue, které usiluje o záchranu nosorožce bílého severního, se dohodlo na spolupráci s americkou genetickou společností Colossal Biosciencese. Američtí vědci by měli pomoci obnovit genetickou rozmanitost...

Trutnov vyměňuje okna základní umělecké školy. Za historické repliky zaplatí 5,5 milionu

Historická budova základní umělecké školy ve Školní ulici v Trutnově dostane nová okna. Půjde o historické repliky, díky kterým se budově vrátí původní vzhled. Ta současná už jsou na objektu od 70. let 20. století.

Koupaliště ve Dvoře Králové budou moct hlídat bezpečnostní kamery. Areál se napojí na městskou síť

Už několik desítek budov ve Dvoře Králové nad Labem je napojeno na takzvanou metropolitní síť. Nově na tento seznam přibude i areál Tyršova koupaliště. To umožní například instalaci bezpečnostních kamer, k jejichž záběrům bude mít přístup městská...

Lidé ve Dvoře Králové hlasují pro projekty participativního rozpočtu. Ve hře je i psí hřiště

Obyvatelé Dvora Králové nad Labem hlasují pro jeden z osmi projektů třetího ročníku participativního rozpočtu města. Hlasování začalo v pondělí 18. září a svůj hlas mohou zájemci odevzdat do neděle 1. října. Ve hře je například psí hřiště, letní...

V hradeckém kraji začnou jezdit nové moderní vlaky RegioFox. První už v příštím roce

V Královéhradeckém kraji začnou jezdit nové vlaky RegioFox. S jejich postupným nasazením počítá Královéhradecký kraj mezi roky 2024 a 2026. Už o tomto víkendu si nové vlakové soupravy budou moct prohlédnout lidé na hlavním nádraží v Trutnově.

V Trutnově na zdi Vesmíru bude Havel v životní velikosti

Přesně v den, kdy by Václav Havel oslavil 87. narozeniny, uctí Trutnov jeho památku. Na fasádě budovy nově zrekonstruovaného kina Vesmír odhalí desku s plastickým reliéfem postavy českého státníka v životní velikosti.

Dvůr Králové u České pošty vybojoval rozšíření otevírací doby tamní pobočky. Fungovat bude i o víkendu

Radnice ve Dvoře Králové nad Labem vybojovala u České pošty rozšíření otevírací doby pobočky v Legionářské ulici. Zástupci pošty fungování pobočky omezili začátkem září, když zrušili víkendový provoz. Ten nyní chtělo město získat zpět. Došlo ke...

Nejvíc přistěhovaných hlásí Rychnovsko, lidi sem táhne kvasinská automobilka

Počet obyvatel Královéhradeckého kraje za prvních šest měsíců letošního roku díky přistěhovalým cizincům vzrostl o 1206 na 556.473. Přirozený přírůstek byl záporný, kdy více lidí v kraji zemřelo, než se narodilo.

Trutnovsko  |  Z kraje  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.