Dnes, 12:02
Dlouhé roky pomáhali zachraňovat životy druhých. Teď sami čelí situaci, na kterou se nedá připravit. Zdravotničtí záchranáři Jan a Petra Šimkovi se po vážné dopravní nehodě svého syna Toníčka soustředí na jediné – aby dostal nejlepší možnou péči a šanci na co největší zlepšení. Během prvních dvou dnů sbírky lidé už přispěli necelých pět milionů korun.
Rodina Šimkových zažila na konci loňského roku událost, která jim během několika vteřin změnila život. V prosinci loňského roku jim bezohledný řidič způsobil vážnou dopravní nehodu, při níž bylo zraněno sedm lidí. Nejhůře dopadl právě malý Toníček.
Jeho rodiče přitom sami celý život pomáhají druhým. Jan a Petra Šimkovi pracují jako zdravotničtí záchranáři u Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje a ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové. Nyní ale veškerou energii a čas věnují svému synovi.
„Naši kolegové, kteří roky zachraňovali ostatní, nyní potřebují pomoc. Jde o jejich syna Toníka, který byl vážně zraněn při dopravní nehodě,“ uvedli kolegové ze ZZS Královéhradeckého kraje.
Toník se stále léčí ve Fakultní nemocnici Hradec Králové. Po vážném poranění krční páteře a míchy potřebuje intenzivní péči a dlouhodobou rehabilitaci. Za sebou má několik náročných zákroků a jeho rodinu čeká ještě dlouhá cesta.
Přestože Toníček za poslední měsíce udělal velký pokrok, bez další odborné péče se neobejde. Po ukončení hospitalizace bude potřebovat navázat na současnou léčbu prostřednictvím specializovaných rehabilitací, terapií a pomůcek, které mu mohou pomoci zlepšovat jeho schopnosti a kvalitu života.
Právě na zajištění této péče vznikla veřejná sbírka, kterou založili kolegové záchranáři. Peníze budou potřeba také na vybavení pokoje nebo speciálně upravený vůz, který Toníkovi umožní bezpečný převoz.
„Každý, i sebemenší pokrok, je výsledkem obrovského úsilí lékařů, zdravotníků, terapeutů, ale především samotného Toníčka a jeho rodiny,“ stojí v popisu sbírky.
Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?