úterý 9. března 2021 Františka

Markéta Hamerníková

Markéta Hamerníková » Články

S dětmi se ve Fajnparku v Chlumci nad Cidlinou utrhl skákací hrad, provozovateli hrozí až čtyři roky vězení

Policie obvinila muže, který byl zodpovědný za provozování atrakcí v zábavním Fajnparku v Chlumci nad Cidlinou. S dětmi se tu utrhl skákací hrad, vznesl se do vzduchu a odlétl o 26 metrů. Děti během letu a dopadu z hradu vypadly a utrpěly různá...

Na hlavní mezi Jaroměří a Hradcem se opět bouralo, hasiči museli vyprostit dvě osoby

Na silnici číslo 33 u Předměřic nad Labem se včera dopoledne opět bouralo, srazila se tu dvě osobní auta. Jedno z aut zůstalo převrácené na bok a hasiči museli jeho posádku vyprostit ven. Osoby si pak převzala zdravotnická záchranná služba.

Hasiči v Deštném nacvičovali záchranu osob z lanovky

Přestože během letošní sezony zůstávají vzhledem k pandemii skiareály zavřené, hasiči ani tak nevynechali každoroční výcvik záchrany osob z lanovky. Ten letošní se uskutečnil ve Skicentru Deštné v Orlických horách a absolvovali ho profesionální...

Na Rychnovsku začalo za jízdy hořet auto, posádka se naštěstí stihla dostat ven

V Libli na Rychnovsku včera večer začalo hořet vozidlo za jízdy. Auto zůstalo v odstavném pruhu a posádka se stihla dostat včas ven. Jako příčinu požáru hasiči uvedli technickou závadu.

Sušení respirátorů v troubě nebo dezinfikování alkoholem? Záleží, jaký typ respirátoru máte

Respirátory vyjdou dráž než roušky, proto je řada lidí nosí opakovaně. Na internetu lze najít řadu návodů, jak respirátory dezinfikovat. Jejich účinnost se tak ale může výrazně snížit. Záleží, jaký typ respirátoru máte.

Hasiči likvidovali požár neobydleného rodinného domu v Hronově

Rušno bylo včera v poledne nedaleko centra Hronova, v ulici Knáhlova totiž došlo k požáru neobydleného rodinného domu. Požár měli hasiči rychle pod kontrolou, ukázalo se, že hořel odpad uvnitř stavení. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů.

Žena z Náchodska zaplatila za telefonní seance skoro milion korun

Zhruba měsíc a půl žena z Náchodska sledovala přes satelit cizojazyčné programy, které nabízely lidem seance. Za „magické schůzky“ a k tomu potřebné předměty žena zaplatila necelý milion korun. Podvodníkům teď hrozí až pětileté vězení.

Lidé v zimě méně uklízejí po psech, uklidit je také potřeba písek a zbytky soli

Jarní tání odhalí veškerý nepořádek, který sníh skryl. Psí exkrementy, odpadky, použité roušky. Kromě toho je důležité z komunikací odklidit posypový materiál, který výrazně zvyšuje prašnost ve městě. Malé kamínky mohou navíc poškodit...

Šestnáctiletá dívka skončila v Hradci na záchytce

Hradečtí strážníci byli přivoláni k mladé dívce, která seděla a zvracela na uzavřené předzahrádce. Než hlídka dorazila, dívka usnula. Ukázalo se, že je silně opilá, proto nakonec skončila na protialkoholní záchytné stanici. Případ řeší sociálka.

Na Hradecku dnes muž našel ruční granát. Staré munici stačí k výbuchu málo, varují policisté

Sedmačtyřicetiletý muž dnes ráno pomocí detektoru našel u obce Štít předmět, který připomínal granát F1. Kontaktoval proto policisty, kteří přivolali pyrotechnika. Ten potvrdil, že se skutečně jedná o ruční granát F1. Podobné nálezy jsou v našem...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.