úterý 22. června 2021 Pavla

Markéta Hamerníková

Markéta Hamerníková » Články

Nový hotel Aldis otevře v dubnu příštího roku, stavba podraží o 10 milionů

Na místě bývalých „schodů do nebe“ už dlouhé měsíce vzniká nový hotel Aldis. Ten má podle stavitele otevřít už za necelý rok – v dubnu 2022. Kvůli současnému růstu cen však stavba hotelu výrazně podraží, a to zhruba o deset milionů korun.

Počet zásahů Horské služby strmě vzrostl, do Krkonoš letěl pro cyklistu vrtulník

Počet zásahů Horské služby za poslední dny strmě narostl. Za uplynulý víkend horští záchranáři vyrazili k osmdesáti případům. K jednomu z nejvážnějších zranění došlo v Krkonoších, kde po pádu cyklisty sjíždějícího sjezdovku zasahoval vrtulník.

Jak se zbavit sršní? Pokud je v rodině alergik, pomohou i hasiči

Včelí, vosí a sršní roje u svého domu pochopitelně nikdo nechce. S jejich likvidací mohou pomoci i hasiči, ovšem pouze za splnění určitých podmínek. Například pokud se hnízdo nachází poblíž školky nebo pokud je v rodině nějaký alergik.

Sprejer, který počmáral infocentrum v centru Hradce, se sám přihlásil na policii. Prý oslavoval maturitu

Hradečtí policisté přesně před týdnem vyhlásili pátrání po sprejerovi, který svými nápisy poničil budovu informačního centra na Eliščině nábřeží. Nyní pátrání odvolali, protože mladík se sám přišel na policejní služebnu doznat.

Nejen Osvětim nebo Terezín. Koncentrační tábor byl i v Meziměstí na Náchodsku

Když se řekne Terezín, Osvětim, Buchenwald, Dachau… všichni ví, že je řeč o jedné z nejtemnějších kapitol novodobých dějin. Málokdo už ale ví, že nejen pracovní tábory, ale přímo i pobočky velkých koncentračních táborů se nacházely i u nás, na...

Policie pátrá po řidiči, který odjel od sraženého cyklisty na Broumovsku

Policie hledá svědky nehody na Broumovsku, ke které došlo ve čtvrtek o půl třetí odpoledne mezi Meziměstím a Jetřichovem. Řidič modré Škodovky tu během předjíždění v zatáčce srazil cyklistu. Z místa nehody pak ujel.

Mnoho cyklistů se domnívá, že mají absolutní přednost, varují policisté. Vážných nehod v kraji přibývá

Za uplynulých 24 hodin policisté v kraji evidují šest vážných nehod motoristů a cyklistů. Došlo ke zranění tří řidičů motorek a tří cyklistů – dva z nich jeli na kole bez helmy, která by přitom mohla následky nehody výrazně zmírnit. Helmu odmítá...

250 let starou chalupu v dezolátním stavu uvedla do původního stavu. Majitelku ocenil i Královéhradecký kraj

Královéhradecký kraj poprvé ocenil dobrovolníky, kteří pečují o památky v regionu. Mezi nimi i Evu Kočovou, která už deset let postupně rekonstruuje 250 let starou chalupu ve Velké Úpě. Když nemovitost kupovala, byla naprosto v dezolátním stavu,...

Kam o víkendu? Na policejní veterány, městské slavnosti nebo staročeský jarmark

Přestože nejspíš největším tahákem o víkendu bude divadelní festival v Hradci Králové, koná se i řada dalších akcí. Vyrazit můžete například na mimořádné prohlídky běžně nepřístupných míst na zámku v Opočně nebo na spanilou jízdu historických...

Stísněné prostory a labyrint schodišť. Hasiči nacvičovali záchranu osob z kostelní věže

Hasiči ve Dvoře Králové nad Labem zachraňovali zraněné po pádu z příkrých schodů ve vyhlídkové kostelní věži. Naštěstí šlo jen o cvičení, ve kterém si profesionálové i dobrovolní hasiči vyzkoušeli komplikovaný zásah ve stísněných prostorech.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.