úterý 24. listopadu 2020 Emílie

Markéta Hamerníková

Markéta Hamerníková » Články

Skiareály na východě Čech už zasněžují

Skiareál Špindlerův mlýn, Ski Máchovka Nová Paka, Ski Centrum Říčky nebo Deštné – tady všude jsou už sněžná děla v plném provozu. Jak přesně ale bude letošní lyžařská sezona vypadat, je kvůli pandemii koronaviru zatím nejisté.

Roušky venku? Většina Hradečáků je nenosí

Podle aktuálních nařízení vlády je nošení roušek ve městech povinné – ovšem jen v případě, že nejste schopni udržet vzdálenost od ostatních dva metry. Zajímalo nás, jak se roušky nosí v zastavěné oblasti v Hradci Králové.

Policie řeší nehody cyklistů a hledá svědky

Policisté řeší dvě nehody cyklistů v regionu. K první došlo tento týden v Hradci Králové, ke druhé koncem srpna u Dvora Králové nad Labem. Příčiny jsou nejasné, proto se policie obrací k veřejnosti s prosbou o pomoc.

K oslavě sametové revoluce před 30 lety padaly u Dubence z nebe ruské cigarety

Tento týden to bylo přesně třicet let, co u Dubence padaly z nebe tuny cigaret. Došlo tu totiž k havárii ruského letadla Tupolev 154. Nikomu se nic vážného nestalo a místní měli zásoby na půl roku.

Noc divadel: Klicperovo divadlo odhalí vztahy v souboru a ukáže vynervovaného režiséra

Letošní Noc divadel, která připadá na zítřek, se ani přes epidemii koronaviru neruší. Jen bude úplně jiná, než byli doposud diváci zvyklí. Přesouvá se totiž na internet. Program nabídne Klicperovo divadlo i Divadlo Drak.

Hořická nemocnice prosí o pomoc, má nedostatek personálu

Městská nemocnice v Hořicích, Levitovo centrum následné péče, žádá o pomoc. Potřeba jsou hlavně zdravotní sestry a dobrovolníci na pomocné práce. Situace je vážná, zařízení je na prahu udržení plnohodnotné péče.

Placené parkování na sídlištích? Náměstkyně primátora tak chce vyřešit problém s parkováním v Hradci

Zpoplatnit parkování po celém Hradci navrhuje náměstkyně primátora Věra Pourová. Tím by se podle ní vyřešil neustálý problém s parkováním, který řeší především lidé na sídlištích. Jeden byt by měl nárok na jedno parkovací stání. Nárok by však...

Hradcem se potulovalo malé vietnamské prasátko

Malé vietnamské prasátko se včera dopoledne toulalo ve Slatině v Hradci Králové, poblíž Librantické ulice. Jeho výlet odpoledne ukončila městská policie, která prasátko odchytla a umístila do Zooparku Stěžery. Majitel se zatím nepřihlásil.

Na Trutnovsku a Náchodsku vykrádal auta před mateřskými školkami, teď už je ve vazbě

Lupič využíval momentu, kdy rodiče odvádí děti do školky. Během této chvíle se vloupal do aut před školkou, aby sebral kabelky, mobilní telefony nebo peněženky. Řádil v Trutnově, Dvoře Králové, v Náchodě nebo v Jaroměři.

Denní přírůstek nakažených koronavirem se snížil na třetinu, ale zatížení nemocnic se stále velké. Zdravotníkům navíc docházejí rukavice

Situace kolem pandemie koronaviru se v Královéhradeckém kraji pomalu zlepšuje. Podstatné je, že se nenaplnil nejčernější scénář přetížení nemoc a lékaři nemuseli rozhodovat, koho ošetřit a koho ne. Zdravotníkům ale docházejí rukavice. Jejich...

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.