čtvrtek 2. července 2020 Patricie

Policisté kontrolovali pásy, téměř dvě třetiny řidičů měly nějaký přestupek

Možná jste i vy v pondělí potkali jednu, dvě nebo více policejních hlídek. Policisté totiž v Královéhradeckém kraji pořádali dopravně-bezpečnostní akci, v rámci které zkontrolovali přes dvě stě aut. Zhruba u dvou třetin zastavených aut ale nebylo něco v pořádku.

Téměř čtyřicet policistek a policistů se v pondělí zapojilo do akce „TISPOL“, která se zaměřila především na dodržování používání bezpečnostních pásů. V rámci akce hlídky zastavily 226 aut a zjistily 83 přestupků. Nejčastěji policisté pokutovali řidiče za držení telefonu během řízení (22 případů), jízdu bez zapnutých bezpečnostních pásů (20 případů) a řešili i nevyhovující technický stav vozidla (12 případů). U dvou řidičů policisté zjistili přítomnost návykové látky, v jednom případě byl řidič pod vlivem alkoholu a jedenkrát byla překročena rychlost.

Řešila se ale i příliš nízká rychlost. „Zahraničnímu řidiči, který při předjíždění na dálnici svou výrazně pomalejší rychlostí jízdy omezoval ostatní řidiče, byla uložena kauce ve výši 10 000,- Kč. Kauce slouží jako zajišťovací prostředek, pro případ, že by se nechtěl dostavit k projednání svého přestupku,“ řekla policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Na kontrolu zapnutých bezpečnostních pásů se policie chce zaměřit i do budoucna. Za nepoužití pásů řidiči hrozí pokuta až dva tisíce korun a přičtení tří trestných bodů. V první řadě jde ale samozřejmě o nebezpečí, které řidiči a ostatním pasažérům hrozí při potenciální dopravní nehodě.

 „Dosavadním šetřením dvou tragických nehod, při nichž zemřely v uplynulých dnech na silnicích Královéhradeckého kraje dvě osoby, bylo zjištěno, že ani jedna z nich nebyla připoutána bezpečnostními pásy. I to je mimo jiné důvod, proč budou policisté namátkově v těchto dopravně bezpečnostních akcích zaměřených zejména na použití bezpečnostních pásů na území celého kraje nadále pokračovat,“ uvedla mluvčí.

Autoři | Foto Dominik Svoboda

Štítky Policie ČR, kontrola, auto, doprava

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.