čtvrtek 26. května 2022 Filip

Dálnici D11 zablokoval včera večer u Chlumce nad Cidlinou kamion. Na kluzké vozovce dostal smyk

Na 64. kilometru dálnice D11 ve směru na Prahu včera večer kolem osmé hodiny dostal smyk kamion a zablokoval provoz zhruba na dvě hodiny. Celou situaci ještě zkomplikovala cisterna, která zůstala stát na krajnici a bránila kamionu v manévrování. Událost se obešla bez zranění.

Provoz na dálnici D11 byl ve směru na Hradec Králové kolem osmé hodiny večerní přerušený. I v Královéhradeckém kraji sněžilo a na silnicích se tvořila námraza. Kamion dostal na kluzké vozovce smyk a zůstal stát napříč. K nehodě došlo na 64. kilometru u Chlumce nad Cidlinou. Ke kolapsu ještě přispělo přijíždějící vozidlo s návěsem cisterny s naftou, které se snažilo překážku objet. Cisterna vjela na nezpevněnou krajnici a tam zapadla. Kamionu pak překážela v manévrování. Ve směru na Prahu zůstal provoz bez omezení.

Událost se obešla bez zranění. Provoz byl nejprve obnoven v levém jízdním pruhu ve směru na Hradec Králové zhruba o půl jedenácté a dálnice byla zcela zprůjezdněna 30 minut před půlnocí,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Kvůli sněhu měli hasiči plné ruce práce. Počasí komplikovalo především dopravu

Pro část Královéhradeckého kraje stále platí varování před sněhem. Nejvíc ho napadlo včera dopoledne a pak během večera. Počasí tak komplikovalo především dopravu. Na řadě míst se bouralo. Hasiči za včerejšek vyjížděli k 31 událostem. Ve většině...

Zhruba ve stejný čas se včera po celodenní uzávěře podařilo obnovit provoz taky na dálnici D5, kde kolem jedenácté dopolední došlo k hromadné nehodě téměř 40 aut. Po půldenní usilovné a náročné práci všech složek integrovaného záchranného systému se dálnici ve směru na Prahu podařilo zprůjezdnit.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto PČR

Štítky Královéhradecký kraj, dálnice, D11, kamion, smyk, vozovka, provoz, cisterna, policie, hasiči, počasí, námraza, nehoda, zranění, uzavírka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.