sobota 8. května 2021 Statní svátek

Policie o víkendu kontrolovala hotely v Krkonoších, zjistila jen čtyři pochybení

Policie během uplynulého víkendu kontrolovala dodržování vládních nařízení v krkonošských hotelech a penzionech. Kontrola ukázala čtyři pochybení, avšak žádné ubytování na černo. Pobyty mimo pracovní cesty jsou stále zakázané.

Policisté kontrolují hotely a penziony v podstatě denně. Během kontrol procházejí zhasnuté chodby a kontrolují, zda zařízení neubytovávají hosty. Soukromé a rekreační pobyty jsou totiž kvůli protikoronavirovým opatřením stále zakázané.

„V Krkonoších jsme zkontrolovali několik desítek objektů, kde jsme zjistili pouze čtyři pochybení, která jsme oznámili příslušným správním orgánům k dalšímu řízení,“ uvedla policejní mluvčí Eva Prachařová.

Ani v jednom případě nešlo ale o ubytování na černo. „Málo kdo si v této době dovolí ubytovat načerno. Nikdo nechce přijít o podporu od státu, byť je minimální,“ řekl pro Českou televizi Martin Jandura, který ve Špindlerově Mlýně provozuje informační centrum a je majitelem ubytovacího portálu.

Ministerstvo vnitra uvádí, že ubytovací služby lze poskytovat jen osobám, „pro které je toto ubytování nezbytné k výkonu zaměstnání, povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti. Tyto pracovní cesty je nutné doložit písemným potvrzením zaměstnavatele, nebo objednatele. Tzn. zaměstnanec musí předložit potvrzení od zaměstnavatele, že ho vyslal na služební cestu, živnostníci či podnikatelé budou muset mít potvrzení od objednatele jejich práce. Toto potvrzení musí předložit poskytovateli ubytovacích služeb před zahájením svého pobytu. Poskytovatel ubytování musí potvrzení vyžadovat a uchovat ho po celou dobu pobytu klienta.“

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Facebook | Zdroj Česká televize

Štítky hotel, penzion, kontrola, koronavirus, opatření, policie, Krkonoše, Špindlerův Mlýn, hory

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.