Královéhradecký kraj
ZprávyZ domovů důchodců v Borohrádku a Albrechticíh se stane jedno společné centrum
Královéhradecký kraj chce příští rok sloučit dva domovy důchodců v Borohrádku a Albrechtických nad Orlicí. Nově vznikne společné centrum s názvem Domovy na Orlici. Nápad posvětila teprve rada, zelnou mu musí dát i zastupitelstvo.
ZprávyStacionář v Jičíně se nakonec přestaví o čtvrtinu levněji, za 30 milionů korun. Město má v plánu také jiné investice
Rekonstrukce denního stacionáře pro seniory Domovinka vyjde na 29,7 milionů korun bez DPH. Město už vybralo i stavební firmu. Ještě před soutěží, do které se přihlásilo šest zájemců, odhadovalo město přestavbu na 39 milionů korun. Výsledná cena je o čtvrtinu nižší. Přestavba má být dokončena v polovině roku 2022.
ZprávyTuristické atrakce v kraji čekají další propad tržeb. Nadále platí nejrůznější opatření
Správci hlavních turistických atrakcí v Královéhradeckém kraji nepředpokládají, že v létě bude návštěvnost jako před koronavirem. Přitom lákají na slevy i další výhody. Návštěvníci musí i nadále počítat s přísnějšími hygienickými pravidly. Samosprávy obcí a měst se snaží podpořit turistický ruch hlavně propagací turistických cílů.
ZprávyHradec Králové bude mít svůj vlastní dům umění. Vznikne v dílnách průmyslovky v areálu U Koruny
Vedení Královéhradeckého kraje dalo zelenou přípravám nového Domu umění – Kunsthalle v Hradci Králové. Sídlit bude v bývalých dílnách střední průmyslové školy v areálu U Koruny. Sloužit bude především jako galerie pro současné umění.
ZprávyMuž chtěl obrat stát na daních, hospodářská kriminálka z Hradce si na něj posvítila
Hradecká kriminálka si došlápla na padesátiletého muže a obvinila ho hned ze dvou trestných činů. Krátil totiž daně, stát by obral o půl milionu. Kriminalisté ale objasnili i krádež trezoru z prodejny v Novém Bydžově. Prvnímu hrozí až tři roky za mřížemi, druhému o rok méně.
ZprávyHradecký kraj měl loni přebytek a rekordně investoval, letos přijde kvůli koronaviru o půl miliardy
Královéhradecký kraj loni hospodařil s rozpočtovým přebytkem 224 milionů korun při příjmech 15,53 miliardy korun a výdajích 15,31 miliardy korun. Investice kraj loni meziročně zvýšil o 18 procent na dosud nejvyšších 2,8 miliardy korun. Z loňského přebytku kraj dá 67 milionů korun do rezervy a zbytek využije na investice a jejich přípravu, na dotace a na příspěvky na provoz organizací v sociální oblasti.
ZprávyAKTUÁLNĚ: V Královéhradeckém kraji klid, v Pardubickém jsou záplavy. V Heřmanově Městci přetekla hráz zámeckého rybníka
Zatímco v Královéhradeckém kraji je relativně klidno, vedle v kraji Pardubickém mají hasiči plné ruce práce. Stoupají tu hladiny vodních toků. V Heřmanově Městci přetekla hráz zámeckého rybníka u domova důchodců. Na silnici 1/17 je uzavřen most a čeká se na statika. Na Chrudimsku se voda začala valit okny do domovů.
ZprávyHradecký kraj chce dát Bydžovu na likvidaci jedů 10 milionů korun
Vedení Královéhradeckého kraje navrhlo dát městu Nový Bydžov více než deset milionů korun na likvidaci ekologické zátěže po bývalém podniku Kovoplast, který zamořil spodní vody. O pomoci městu budou 22. června jednat krajští zastupitelé. Celkové náklady na projekt likvidace staré ekologické zátěže po Kovoplastu jsou okolo 100 milionů korun.
ZprávyTřiasedmdesátiletá seniorka napadla o devět let staršího manžela. Ten skončil v nemocni
Policie v Hradci Králové řeší kuriózní případ napadení. Podle všeho měla třiasedmdesátileté seniorka fyzicky napadnou svého o devět let staršího manžela. Podle jeho výpovědi ho po hádce začala mlátit a následně kousat do rukou. Muž si nejprve rány ošetřil sám, pro jistotu však navštívil lékaře.
ZprávyPOČASÍ NA NEDĚLI: Slušné počasí mohou pokazit přeháňky
Druhá polovina víkendu bude v Královéhradeckém kraji prakticky stejná jako sobota, výjimkou budou teploty. Dnes už se ke 30 stupňům dostaneme jen náhodou. Meteorologové i dnes předpovídají dešťové přeháňky a také bouřky.









