Královéhradecký kraj
ZprávyNemocnice v Královéhradeckém kraji omezují návštěvy. Jde o prevenci, tvrdí
Královéhradecký kraj zavádí ve svých nemocnicích v souvislosti se zhoršující se epidemiologickou situací mimořádná opatření. Od pátku by měl začít platit zákaz návštěv na LDN a onkologických odděleních a také na odděleních, na nichž pracuje personál v karanténě. Oblastní nemocnice Trutnov vyhlásí nejpozději od pátku zákaz návštěv v celém zařízení. Úplný zákaz návštěv podle ní zvažuje i dvorská nemocnice.
ZprávyHradec rozdá učitelům testy na koronavirus
Přibližně 1300 jednorázových testů na koronavirus rozdá Hradec Králové učitelům v základních a mateřských školách. A to v rámci prevence. Samotné testování už bude na učitelích po dohodě se sjednanými lékaři. Smyslem je zmapovat situaci ve školách a prevence. Cílem je zachovat výuku.
ZprávyV Královéhradeckém kraji chybí zhruba stovka policistů. Vidinu benefitů často utnou psychotesty
Stát se policistou bylo snem snad každého malého kluka. I když je v Královéhradeckém kraji volných zhruba sto pracovních míst, málo kdo se nakonec do uniformy obleče. K přijímacímu řízení velice často lákají nadprůměrné benefity. Sítem a psychotesty však každý neprojde.
ZprávyOdedneška jsou povinné roušky ve vnitřních prostorách. Nařízení platí v celé republice, výjimku mají pouze studenti
I přesto, že Královéhradecký kraj patří mezi nejméně zasažené regiony v České republice, nařízení platí i zde. Nově musí lidé používat roušky ve všech vnitřních prostorách. Kromě úřadů a nemocnic se jedná například o obchodní centra, pošty, kina, divadla nebo vlakové či autobusové nádraží. Výjimku mají pouze studenti.
ZprávyV Královéhradeckém kraji půjde na pěti místech volit z auta
V Královéhradeckém kraji budou moci lidé v karanténě v podzimních volbách hlasovat z auta na pěti místech. Drive-in stanoviště budou ve všech pěti okresních městech, v Hradci Králové, Trutnově, Jičíně, Náchodě a Rychnově nad Kněžnou. Poslanci v srpnu schválili zákon, podle kterého mohou hlasovat i lidé v karanténě a izolaci. Volby si podle zákona řeší města a obce.
ZprávyTrutnovsko hlásí vysoký nárůst nakažených koronavirem. Objevil se v domově pro seniory, ve školách i v hokejovém týmu
Okres Trutnov dohání s aktuálně sedmdesáti nemocnými Hradecko, kde je jen o 2 nakažené víc. Novým ohniskem je Úpice, kde se objevilo onemocnění covid-19 v Senior domě Beránek. Další nemocní jsou evidování i ve dvou úpických školách. Nemoc nahnala do karantény také tým prvoligových vrchlabských hokejistů.
ZprávyKolo za 40 tisíc korun zamkl na pět minut před obchodem. Než nakoupil, někdo ho ukradl
Pět minut stačilo zloději na to, aby ukradl ze stojanu zamčené jízdní kolo za 40 tisíc korun. Ke krádeži došlo včera odpoledne v Nové Pace. Jeho majitel ho nechal před prodejnou potravin krátce po 16 hodině. Šlo o elektrokolo značky APACHE MATTO MX-I.
ZprávyV domově důchodců v Úpici je ohnisko covidu. 30 klientů nakažených, jeden zemřel
V soukromém domově seniorů Beránek v Úpici na Trutnovsku je ohnisko COVIDU-19 s 30 případy. Jeden klient domova s koronavirem dnes v nemocnici zemřel. Zdrojem nákazy byla pravděpodobně návštěva dvou muzikoterapeutů v domově na konci srpna. Onemocnění hygienici zjistili nejprve u nich a v dalších dnech u 17 klientů domova, sedmi pracovníků domova a u čtyřech jejich rodinných příslušníků. ČTK to dnes řekla
ZprávyO letošních prázdninách zemřelo na silnicích v Česku nejméně lidí za posledních třicet let. V Královéhradeckém kraji bylo obětí dopravních nehod celkem 7
Na českých silnicích vyhaslo o letošních letních prázdninách 98 lidských životů. To je nejnižší číslo od roku 1990. Za mírnější následky dopravních kolizí může to, že lidé v důsledku koronavirové pandemie trávili dovolenou častěji v tuzemsku. Na hlavních tazích byl hustší provoz a pomalejší byla i rychlost.
ZprávyČOI zajistila při kontrolách padělky za téměř 4 miliony korun. Ve východních Čechách narazila jen na jeden případ
V období od 1. dubna do 30. června provedla Česká obchodní inspekce celkem 135 kontrol, při kterých zajistila 2 022 kusů padělků v hodnotě originálů za přibližně 4 miliony korun. V Královéhradeckém kraji byly objeveny padělky pouze v jednom případě.









