Počasí dnes1 °C, zítra3 °C
Pátek 22. listopadu 2024  |  Svátek má Cecílie
Bez reklam

V Královéhradeckém kraji chybí zhruba stovka policistů. Vidinu benefitů často utnou psychotesty

Stát se policistou bylo snem snad každého malého kluka. I když je v Královéhradeckém kraji volných zhruba sto pracovních míst, málo kdo se nakonec do uniformy obleče. K přijímacímu řízení velice často lákají nadprůměrné benefity. Sítem a psychotesty však každý neprojde.

V současné době v Královéhradeckém kraji slouží 1813 policistů a policistek, i přesto je několik pozic stále volných. „V současné době se nejčastěji obsazuje pozice vrchní referent u pořádkové, dopravní a cizinecké policie,“ potvrzuje tisková mluvčí policie Magdalena Vlčková.

Přijímací řízení k policii je tvořené ze tří částí. Ta první je prakticky nejsložitější, skládá se z testu osobnostní způsobilosti – ten známe pod pojmem psychotesty. V této fázi zpravidla vypadne nejvíce uchazečů.

„Samotné psychotesty trvali zhruba osm hodin. Hodně psaní, hodně otázek, a nakonec povídání s psycholožkou. Překvapilo mě, na co všechno se ptají, co všechno je zajímá,“ říká jeden z uchazečů. Všeobecně se uvádí, že na této části vypadne zhruba 60 procent lidí.

V případě, že uchazeč u psychotestů neuspěje, nelze je opakovat. Znovu se může k přijímacímu řízení a novým testům přihlásit až po dvou letech. Zároveň nepostupuje k další části řízení.

Další částí jsou fyzické testy. Ty se skládají z několika disciplín, při kterých sbírá uchazeč body. Každý z nich běží člunkový běh a trasu jednoho kilometru na čas. K tomu se dělají i kliky a celomotorický test. V tomto případě není třeba zvládnout všechny čtyři disciplíny, ale nasbírat 36 bodů. Pokud uchazeč testy nesplní může je opakovat. Pokud uchazeč projde i druhou částí, čeká ho jen zdravotní prohlídka.

Ne každý se k benefitům dostane

Po přijetí do služby čeká na nového policistu několik nadprůměrných benefitů. Některé z nich nedokáže nabídnout ani úspěšná společnost v soukromém sektoru. Jedním z hlavních motivačních lákadel má být nástupní příspěvek ve výši 75 tisíc korun.

Mezi další patří šest týdnů dovolené, příspěvek na stravovaní, rekreační pobyt, lázeňský rehabilitační pobyt či kulturní akce a další. Po nástupu správa novému policistovi garantuje maximálně 37,5 hodiny práce týdně.

Po patnácti letech ve službě má každý nárok na každoroční čtrnáctidenní ozdravný pobyt.

A to není zdaleka všechno. Každý, kdo je ve službě delší dobu má nárok na takzvanou rentu. Ta je daná ze zákona a zajišťuje tak příjem i ve chvíli, kdy už není policista ve službě. Stačí aby sloužil minimálně 15 let.

„Výše výsluhového příspěvku se zvyšuje s počtem odsloužených roků a jeho výše je maximálně 50 % průměrného služebního příjmu po 30 letech služby,“ dodává mluvčí. Tyto peníze policista ve výslužbě dostává na svůj účet každý měsíc.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Policie ČR

Štítky Policie ČR, Královéhradecký, kraj, přijímací, řízení, benefit, počet, psychotesty, fyzické, testy, volné, místo, Královéhradecký kraj, Cizinecká policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

V Královéhradeckém kraji chybí zhruba stovka policistů. Vidinu benefitů často utnou psychotesty  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.