pondělí 25. října 2021 Beáta

Kam o víkendu? Na Nábřeží řemeslníků, na Svatováclavské slavnosti nebo drakiádu

V Hradci Králové si budete moci vyzkoušet historická řemesla a v Pardubicích zase ochutnat historická jídla z dob renesance. Na dobré jídlo a pití lákají také Svatováclavské slavnosti v Dobrušce nebo v Babiččině údolí. A dětem se určitě bude líbit na drakiádě v Krkonoších.

V Hradci Králové se v sobotu koná Nábřeží řemeslníků, rodinná akce, na které si děti i dospělí mohou vyzkoušet stará i moderní řemesla. Celé nábřeží se tak na jeden den promění v dílnu. Když si obejdete mistra kováře, hrnčíře a další, můžete získat List tovaryše. Chybět nebude ani pohádka a jarmareční hudba. Akce bude probíhat od 9 do 18 hodin.

Ode dneška až do neděle na náměstí F. L. Věka v Dobrušce probíhají Svatováclavské slavnosti. Dnes ve čtvrt na 8 večer vyrazí na náměstí průvod družiny svatého Václava, následovat bude koncert Davida Kollera s kapelou. Zítra tu pak bude jarmark historických řemesel a živá hudba a v Archlebových sadech středověké ležení skupiny historického šermu Foltest.

Od neděle do úterý potrvá Svatováclavské posvícení v Babiččině údolí v České Skalici. Budou tu hrát kapely a před mlýnem nebude chybět stylové občerstvení – klobásy od okolních řezníků a uzenářů, chleba se sádlem a cibulí, škvarkové placky, posvícenské koláče nebo buchty.

Tradiční Svatováclavská pouť se koná v Jaroměři. Ode dneška do neděle budou na trojúhelníku u stadionu atrakce, občerstvení a další stánky.

Na Medvědíně ve Špindlerově Mlýně se v sobotu koná Drakiáda aneb Den skvělé zábavy s draky v oblacích. V poledne bude zahájení drakiády u dolní stanice lanovky, kde bude do tří hodin doprovodný program pro děti. Od půl čtvrté pak proběhne hlavní soutěž o nejlépe létajícího draka u horní stanice lanovky. Ve čtyři hodiny tu vyhlásí nejhezčího malovaného draka, nejhezčího doma vyrobeného draka a nejlépe létajícího draka. Do půl šesté se pak ještě budou na Medvědíně opékat špekáčky. Pro účastníky drakiády bude platit speciální jízdné na lanovku, děti do 18 let s drakem budou mít cestu zdarma.

K sousedům do Pardubic můžete vrazit na Pernštejnské hodování. V areálu zámku budete moci od 10 do 18 hodin ochutnat současné kulinářské trendy i dobroty podle dobových receptů. Na své si přijdou milovníci masa, sladkých dezertů i vegetariánské kuchyně, okusit můžete regionální speciality i cizokrajná jídla. Však to byli Pernštejnové, kdo do Čech i do Vídně přinesli chuť Středomoří a propagovali recepty italské a španělské kuchyně. Zámecký areál s valy nabídne ideální odpočinkové prostředí pro pikniky, posezení na nádvoří – ať už přijdete na zážitkový oběd nebo odpolední svačinu.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Kudy z nudy | Zdroj Akce Hradecka, Kudy z nudy, Město Jaroměř, Východočeské muzeum v Pardubicích

Štítky akce, víkend, zámek, trhy, koncert, slavnost, drakiáda, jídlo, gastronomie, Pardubice, Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.