neděle 9. srpna 2020 Roman

Teploty zítra vystřelí nad 30 stupňů. Meteorologové vydali varování před silnými bouřkami

V Královéhradeckém kraji zítra teploty vystoupají i na 31 stupňů, nebude to však zadarmo. Ve 12:00 začne platit varování meteorologů před silnými bouřkami. V platnosti bude pro celý Královéhradecký i Pardubický kraj až do půlnoci. Souběžně s bouřkovou výstrahou bude platit i varování před vysokými teplotami.

„Před studenou frontou, která bude v pátek postupovat přes naše území k východu a začne se vlnit, k nám bude vrcholit příliv teplého vzduchu od jihu až jihozápadu,“ píšou meteorologové na svém webu. Teploty se tak během odpoledne mohou dostat i na 31 stupňů.

Odpoledne se navíc mohou objevit i silné bouřky doprovázené krupobitím. Společně s nimi se zvedne i silný vítr, ten bude dosahovat rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině.

Nejtepleji bude zítra v jižních Čechách a na Moravě. Zde mohou teploty dosahovat až 33 stupňů nad nulou. „V noci na sobotu budou bouřky přecházet do trvalejších srážek, které mohou být během soboty hlavně ve východní polovině ČR i vydatné,“ dodávají meteorologové.

Jak předejít škodám?

V případě takto silných bouřek by měli lidé zavřít všechna okna i dveře (popřípadě i okenice), uklidit zahradní nábytek, grily a sundat z oken a zábradlí květiny. Zároveň by měli omezit svůj pohyb venku. Venku bychom neměli nechávat své domácí mazlíčky. A to ani v případě, že mají svůj vlastní přístřešek.

Svá auta je nejlepší zaparkovat do garáží, pokud je možnost. V opačném případě není dobré parkovat u stromů, větších keřů nebo vedle straších baráků. Zároveň bychom neměli nechávat auta pod vedením elektrického napětí a u vodních toků.

V případě poškození domu nebo auta je třeba vše vyfotografovat. Následně přikrýt například plachtou a minimalizovat další škody. To jsou dvě hlavní podmínky, které po Vás bude vyžadovat pojišťovna při hlášení pojistné události.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky varování, meteorologové, Česká republika, Královéhradecký kraj, bouřka, déšť, počasí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.