Počasí dnes15 °C, zítra13 °C
Pondělí 20. března 2023  |  Svátek má Světlana

Další týden začíná s varováním meteorologů před sněhem a silným větrem

V Královéhradeckém kraji dnes platí varování meteorologů před silným větrem a tvorbou sněhových jazyků. Na některých místech začalo silně foukat dnes kolem šesté hodiny ráno. Sněhové jazyky mohou řidiče v Krkonoších potrápit od pravého poledne.

První stupeň varování před silným větrem platí pro Rychnovsko, Náchodsko i Trutnovsko. Vysoký stupeň výstrahy platí před tvorbou sněhových jazyků především na Trutnovsku. „Vítr bude v nárazech dosahovat až 110 kilometrů v hodině. V polohách nad 600 metrů se očekává tvorba sněhových jazyků, nad 800 metrů i závějí,“ uvedli meteorologové na svém webu. 

Varování před silným větrem platí do zítřejší sedmé hodiny ráno. Tvorba sněhových jazyků a závějí má vydané varování až do čtvrtečního odpoledne.  

 

Ještě dnes přes den bude obloha v Královéhradeckém kraji dost proměnlivá. „Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od nuly k plus třem stupňům Celsia, na horách od mínus čtyř k mínus jednomu stupni,“ uvedl na webu meteorologů Dušan Čičman

Podobné počasí nás čeká i v následujících dnech. V úterý může na horách foukat až rychlostí 70 kilometrů v hodině. Ve středu a čtvrtek může v nárazech dosahovat až 90 kilometrů v hodině. Průměrné denní teploty se budou pohybovat kolem tří stupňů v plusu, v noci kolem mínus jednoho stupně.  

Ohodnoť článek

Štítky vichřice, Královéhradecký kraj, Krkonoše, okres Trutnov, okres Náchod, okres Rychnov nad Kněžnou, počasí, předpověď

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.