pátek 20. května 2022 Zbyšek

Na horách by tento týden mohl napadnout nový sníh. Průměrné teploty stále nad nulou

Meteorologové očekávají, že tento týden napadne v Krkonoších a Orlických horách několik čísel nového sněhu. Z dlouhodobé předpovědi však vyplývá, že denní průměrné teploty se budou stále pohybovat mírně nad bodem mrazu.

Ještě dnes bude ve východní části České republiky převážně zataženo. „Ojediněle se přidá mrholení nebo slabý déšť. V polohách nad 600 metrů slabé přeháňky,“ řekl dnes za hradecké meteorology Jaroslav Tuček. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od bodu mrazu k plus třem stupňům. Na horách pak mohou klesnout až k mínus dvojce.  

Prakticky až do čtvrtka bude počasí hodně podobné. Stále převážně zataženo, mlhy a teploty mírně nad bodem mrazu. Ubývání oblačnosti můžeme očekávat především koncem týdne. K tomu se navíc přidají přeháňky. Ve vyšších polohách by mělo připadnout hlavně v pátek a během víkendu. V nižších polohách půjde spíš o déšť. Ojediněle se mohou objevit i bouřky.  

Zatím co se budou denní maxima držet do pěti stupňů Celsia, v noci naměříme pod nulou. Průměrné noční teploty se tento týden budou pohybovat v rozmezí od mínus tří k nule.  

Ohodnoť článek

Štítky počasí, předpověď, Královéhradecký, kraj, ČR, ČHMU, sníh, Krkonoše, Orlického, hory, přeháňky, leden, týden, teplota

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.