pátek 20. května 2022 Zbyšek

Od 10. ledna bude na vlakové trati Hradec Králové – Týniště nad Orlicí výluka. Pojedou náhradní autobusy

Na vytížené regionální vlakové trati mezi Hradcem Králové a Týništěm nad Orlicí bude od 10. a od 24. ledna na několik dní výluka. Cestující budou muset využít náhradní autobusovou dopravu. Důvodem omezení je odstranění vegetace v blízkosti trati.

Vlaky na této frekventované trati nepojenou od 10. do 14 ledna a o od 24. do 26. ledna vždy v čase od 8 do 14 hodin. Výpadek spojů bude řešit náhradní autobusová doprava. Výluka ale může mít vliv na návazné spoje. "V železničních stanicích Hradec Králové a Týniště nad Orlicí nebude vždy zajištěn přestup na navazující a přípojné spoje," uvedly České dráhy.

Na trase výluky budou jezdit tři autobusové linky. Linka R pojede mezi Hradcem Králové a Týništěm nad Orlicí a nikde jinde zastavovat nebude. Linka Z bude zastavovat na všech zastávkách výlukového jízdního řádu. Linka P bude zastavovat pouze v Třebechovicích a na zastávce Hradce Králové – Slezské Předměstí.

Trať z Hradce Králové do Týniště nad Orlicí na Rychnovsku je dlouhá 19 kilometrů. Stanice v Týništi je po Hradci Králové a Chocni třetí nejdůležitější stanicí v oblasti. Z Týniště vede například trať do průmyslové zóny Solnice – Kvasiny, kde má dílo závod automobilky Škoda Auto.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Královéhradecký kraj, Hrade Králové, Týniště nad Orlicí, vlak, spoj, železnice, doprava, výluka, náhradní přeprava, autobus, linka, cestující, jízdní řád

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.