pondělí 26. července 2021 Anna

Meteorologové zvýšili stupeň nebezpečí. I dnes v noci hrozí velmi silné bouřky

Původní varování meteorologů před silnými bouřkami mělo začít platit od 20:00. V současné době Český hydrometeorologický ústav svoji předpověď aktualizoval a zároveň zvýšil riziko nebezpečí. Od 17:00 do páté hodiny ranní hrozí na většině území České republiky velmi silné bouřky.

Varování před velmi silnými bouřkami platí pro celou Českou republiku kromě Karlovarského, Ústeckého a část Libereckého kraje. „Ve velmi silných bouřkách čekáme úhrny srážek kolem 50 milimetrů,“ řekl za Český hydrometeorologický ústav Janek Doležal. Zároveň dodal, že bouřky může doprovázet silný vítr. V nárazech může dosahovat rychlost až 90 kilometrů v hodině.  

Zítra bude v Královéhradeckém kraji převážně oblačno, místy zataženo s deštěm. Ojediněle se mohou objevit slabé přeháňky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 20 do 23 stupňů Celsia. V Krkonoších a Orlických horách budou teploty kolem 15 stupňů.  

Podobné počasí nás čeká i o víkendu. V sobotu bude oblačno až zataženo s teplotami od 21 do 25 stupňů Celsia. V neděli naměříme až 27 stupňů. Po celý víkend je třeba počítat s dešťovými přeháňkami. 

Ohodnoť článek

Štítky ČHMU, bouřka, ČR, metrologové, předpověď výstraha, počasí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.