pondělí 26. července 2021 Anna

Dnes v noci hrozí silné bouřky. Meteorologové vydávají druhý stupeň nebezpečí

Silné bouřky a riziko povodní – to je aktuální předpověď meteorologů pro dnešní noc. V Královéhradeckém kraji varují především před bouřkami. Pro většinu kraje platí druhý, tedy vysoký stupeň nebezpečí.

Varování meteorologů před bouřkami platí v celém Královéhradeckém kraji od dnešních 23:00. Výstraha skončí až v pět hodin ráno. První stupeň je v platnosti pouze pro Nové Město nad Metují, Rychnov nad Kněžnou, Dobrušku a Kostelec nad Orlicí. Velmi silné bouřky hrozí i ve všech okolních krajích.  

„Ve velmi silných bouřkách čekáme úhrny srážek kolem 50 milimetrů. V silných bouřkách kolem 40 milimetrů. Během noci budou bouřky postupovat k severovýchodu. Nad ránem pak budou slábnout,“ řekl za Český hydrometeorologický ústav Janek Doležal.   

Silné bouřky budou v Královéhradeckém kraji platit i následující noc na pátek. Druhá výstraha začne platit ve čtvrtek ve 20:00 a skončí ve tři hodiny v noci. Doprovodí je silný vítr, který v nárazech může dosáhnout rychlosti kolem 70 kilometrů v hodině, kroupy a přívalový déšť. 

Hodnocení článku je 64 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky ČHMU, bouřka, ČR, metrologové, předpověď výstraha, počasí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.