úterý 19. října 2021 Michaela

Meteorologové varují před vydatným deštěm. První srážky spadnou už dnes v noci

Český hydrometeorologický ústav vydal hned dvě varování. Vysoký stupeň nebezpečí platí pro déšť, nízký stupeň pro povodně. První vydatné srážky mohou spadnout už dnes o půlnoci. Na zvýšenou hladinu řek, je třeba dávat pozor od zítřejšího rána.

Varování meteorologů platí především pro Trutnovsko a Vrchlabsko. Silné deště mohou dorazit dnes o půlnoci a pršet může až do středečních 11:00. S tím je spojeno i riziko povodní. Český hydrometeorologický ústav předpokládá, že nejhorší situace by měla být od zítřejších 6:00 do středečních 6:00. Spadnout má až 60 milimetrů srážek za 24 hodin. 

 „Očekáváme, že bude vyhlášen první stupeň povodňové aktivity na některých z řek,“ dodávají meteorologové. Podle aktuální předpovědi mohou dešťové přeháňky slábnout už během noci na středu.  

Varování je v Královéhradeckém kraji vyhlášeno pouze k těmto dvěma regionům. V Libereckém kraji je vyhlášeno pro Jilemnici, Tanvald, Jablonec nad Nisou a Frýdlant. Další vydatné deště mohou dorazit i do Slezska.  

Ohodnoť článek

Štítky varování, ČHMU, meteorolog, Vrchlabsko, Trutnovsko, déšť, řeka, povodně, srážky, stupeň, Královéhradecký, kraj, předpověď

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.