Počasí dnes8 °C, zítra7 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav
Bez reklam

Jičín nechá zpracovat plán udržitelné mobility. Společnosti CityTraffic za něj zaplatí přes dva miliony

Doprava je velkým tématem v každém větším městě. V Jičíně se nyní rozhodli, že zpracují dlouhodobý plán udržitelné městské mobility. Ten bude vznikat postupně v letech 2023 až 2025. Rada města nyní schválila vítěze veřejné zakázky. Tím se stala společnost CityTraffic, která si za vypracování dokumentů řekla 2,15 milionu. Kompletní má být do konce září roku 2024.

„Udržitelný plán mobility přesahuje hranice jednoho volebního období a pojedná o dopravě a provozu ve městě do vzdálenější budoucnosti. Právě proto je nutné, aby jeho sestavování probíhalo co nejvíce komplexně a zohlednilo různé zájmy a názory obyvatel,“ uvedl v tiskové zprávě mluvčí jičínské radnice Jan Jireš.   

Město v minulosti vytvořilo čtyři pracovní skupiny. Každá z nich je složena z obyvatel Jičína s různými zájmy a zaměřením. První skupina se zaměří na pěší dopravu a veřejné prostranství. Druhá bude řešit automobilovou dopravu včetně parkování. Třetí se zaměří na cyklistiku a čtvrtá na veřejnou dopravu.   

„Poptávka veřejnosti po řešení provozu po městě je dlouhodobě velmi silná. V Jičíně je více problémových míst,“ vysvětluje Jireš.  

V automobilové dopravě je největší problém s nedostatkem parkovacích míst. Mezi další nedostatky podle radnice patří problémy v dopravních špičkách, zatížení centra nebo některé nepřehledné křižovatky. Naopak cyklistům zase chybí vhodné trasy. V kategorii pěší dopravy se budou řešit úzké, nevyhovující a na některých místech chybějící chodníky.   

„Z hlediska veřejné dopravy je problémem nedořešená integrace do širší veřejné dopravy, včetně vlakových spojů, a také nevyhovující stav autobusového nádraží,“ dodává Jireš.  

Vybraná společnost zpracuje plán ve třech fázích. V první části je třeba vypracovat analýzu, která zmapuje řešené území. Druhá fáze zajde do větších detailů. Ve třetí pak vznikne samotný Plán udržitelné městské mobility.  

„Dokument včetně kladného stanoviska SEA bude předložen Zastupitelstvu města Jičína ke schválení. Poté zhotovitel předá městu Jičín zpracovanou brožuru, která bez technických detailů představí Plán udržitelné městské mobility veřejnosti,“ uvádí v tiskové zprávě mluvčí radnice v Jičíně Jan Jireš.  

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto lukpixaby | Pixabay

Štítky Jičín, doprava, veřejná doprava, plán, mobilita, silnice, auto

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jičín nechá zpracovat plán udržitelné mobility. Společnosti CityTraffic za něj zaplatí přes dva miliony  |  Jičínsko  |  Z kraje  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.