středa 15. července 2020 Jindřich

Nemocnice hradeckého kraje možná omezí odběry pro samoplátce

Nemocnice Královéhradeckého kraje kvůli regulované ceně, kterou zavedlo ministerstvo zdravotnictví za testy na covid-19 pro samoplátce, zvažují omezení počtu odběrových míst. Uvažují i o omezení dalších služeb spojených s testováním.

Odběrová místa jsou nyní v nemocnicích v Trutnově, Náchodě, Rychnově nad Kněžnou, Jičíně a ve Dvoře Králové nad Labem. Vzorky pak testují laboratoře nemocnic v Náchodě a v Trutnově. Cena pro samoplátce do dneška činila 2700 korun.

Dnes laboratoře nemocnici Trutnov a Náchod dělaly testy na covid-19 pro samoplátce za ministerstvem stanovenou cenu 1674 korun, odběr na odběrných místech byl zpoplatněn částkou 100 korun.  "Po vydání cenového výměru, který ministerstvo zdravotnictví zveřejnilo dnes odpoledne, nemocnice snížily odběrový poplatek na 82 korun," uvedla mluvčí Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje Lucie Chytilová.

Fakultní nemocnice Hradec Králové v souladu s pokynem ministerstva začala dnes účtovat za laboratorní vyšetření spojené s odběrem 1756 korun. Nemocnice neuvažuje o zrušení samoplátcovského testování. "I nadále však platí, že samoplátecká vyšetření v odběrovém centru nemocnice jsou prováděna v rámci limitované kapacity a jsou umožněna jen z oprávněných důvodů, především cestování do zahraničí, výkonu příhraniční práce či příjmu pacienta k samoplátecké hospitalizaci," uvedl mluvčí nemocnice Jakub Sochor.

Autoři | Foto fnhk.cz

Štítky ČR, koronavirus, nemocnice, testy, Královéhradecký

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.