čtvrtek 2. července 2020 Patricie

Pro pendlery se otevřel hraniční přechod Královec

Po včerejšku, kdy byla kolona aut ve směru na polské hranice v Náchodě až za Hradcem Králové a měřila skoro 50 kilometrů, byl otevřen hraniční přechod Královec - Lubawka. Sem mohou ale jen pendleři s vozy do devíti tun.

Hraniční přechody jsou teď pod náporem kamionů, kvůli kontrolám z polské strany. Ráno byla kolona aut, směřujících do Náchoda a dál na Polsko, u Hradce Králové. Oproti včerejšímu dni, se tedy situace moc nezměnila. Zatímco včera bylo odbaveno za hodinu zhruba šest kamionů, dnes je to kolem čtyřiceti.

Aby se ulevilo alespoň osobní dopravě, byl otevřen i hraniční přechod mezi Královcem na Trutnovsku a polskou Lubawkou. Na něm ale platí omezení nosnosti do devíti tun. Přechod je tedy určený pro osobní auta a dodávky. „Platí stále výzva, aby řidiči, kteří nejedou na hraniční přechod, aby využívali silnice nižších tříd, aby se nesetkali s kolonami,“ řekla policejní mluvčí Eva Prachařová.

Kamiony se přes tento přechod nedostanou. Policisté dopravu regulují, aby udrželi průjezdnost ve městech a v místě zúžení. Například pro průjezd složek integrovaného záchranného systému.

Pendleři budou na hranicích procházet kontrolou zdravotního stavu

Vláda dnes rozhodla o tom, že právě pendleři- tedy zaměstnanci firem za hranicemi, budou při návratu z práce do Česka procházet kontrolou příznaků onemocnění.  

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky policie, Náchod, Královec, hraniční přechod, kolona

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.