pondělí 6. července 2020 Státní svátek - Mistr Jan Hus

Další srážka auta s chodcem. Vážně zraněná žena v Trutnově

Jednaosmdesátiletý řidič osobního auta značky Kia pravděpodobně přehlédl na přechodu pro chodce manželský pár vedoucí psa. Muž se střetu vyhnul ale vozidlo srazilo psa, ten na místě zemřel. Žena je těžce zraněná.

„Těžce zraněná chodkyně byla vrtulníkem přepravená do Fakultní nemocnice Hradec Králové,“ vysvětluje mluvčí policie Eliška Majerová. Policie ještě na místě nechala řidiče dýchnou. Zkouška na alkohol byla negativní. 

Přesnou příčinu dopravní nehody a její okolnosti nyní vyšetřují policisté. 

Podobných nehod přibývá 

Podobné nehody jsou takřka na denním pořádku. 23. ledna jsme psali o tragické dopravní nehodě v Nové Pace. Při ní jednadvacetiletý řidič svým osobním autem srazil jednašedesátiletou chodkyni. Ta na místě zemřela. 

10. ledna k prakticky stejné dopravní nehodě došlo i v Kostelci nad Orlicí. Na křižovatce ulic Jirchařská, Pod Branou a Husova srazila teprve dvacetileté řidička devětasedmdesátiletou ženu. Ta po několika dnech na následky zranění zemřela. „Devětasedmdesátiletá žena měla na přechod pro chodce vstoupit bezprostředně před projíždějící osobní auto,“ řekla k případu mluvčí policie Alena Kacállková

Chodec na přechodu přednost nemá 

Řada chodců je přesvědčená, že má na přechodu pro chodce absolutní přednost. To však v žádném případě není pravda. Žádné takové pravidlo ani zákon neexistuje. 

„Pokud vidíte auto jedoucí k přechodu, nepřecházejte! Brzdná dráha auta je závislá na hmotnosti, rychlosti vozidla i počasí.“ vysvětluje mluvčí Policie Karlovarského kraje Zdeňka Papežová

Auto, které jede 50km/h na suché silnici nezastaví na kratší vzdálenosti než je 37 metrů. Pokud prší prodlužuje se jeho brzdná dráha na 50 metrů. Na sněhu je to dokonce 110 metrů. To zhruba odpovídá délce fotbalového hřiště. 

Je třeba si uvědomit hlavně to, že chodec dokáže zastavit prakticky okamžitě a na místě. Auto ne.  

Čtete také:

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky nehoda, srážka chodce, trutnov, přechod, zákon

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.