pátek 5. června 2020 Dobroslav

Dopravu na Jičínsku komplikují opravy, práce probíhají za provozu

Opravy dvou klíčových silnic na Jičínsku komplikují dopravu. Omezení je na hlavním silničním tahu mezi Prahou a Špindlerovým Mlýnem v úseku Nová Paka - Kumburský Újezd (I/16) a od pondělí i na silnici mezi Hradcem Králové a Jičínem v obci Ostroměř (I/35). Stavební práce probíhají za provozu. Objízdné trasy vyznačeny nejsou.

Podle něj se na příjezdech k opravovaným místům tvoří kolony především v ranní a odpolední dopravní špičce. „Tak, jak se opravy blíží k Nové Pace, kolony se už tvoří i v samotném městě, což je problém,“ řekl mluvčí jičínské policie Aleš Brendl

Termín dokončení první opravy silničáři stanovili na 16. prosinec a v druhém případě v Ostroměři na 30. listopad.

Aby byl provoz co nejplynulejší, řídí přes den dopravu pracovníci stavby. „Silniční provoz v úseku Nová Paka - Kumburský Újezd od pondělí do čtvrtka od 05:30 do 19:00 hodin, v pátek do 20:00, v sobotu od 09:00 do 18:00 hodin a v neděli od 11:00 do 20:00 hodin řídí kyvadlově vždy po jedné polovině vozovky,“ uvedl Brendl.

Mimo uvedenou dobu provoz řídí semafory. Podobné je to i v Ostroměři. „Pracovníci v tomto místě řídí provoz od pondělí do pátku v době od 05:30 do 20:00 hodin, v sobotu od 09:00 do 18:00 hodin a v neděli od 09:00 do 20:00 hodin,“ uvedl Brendl.

Podle něj objížďky nejsou vyznačené i z toho důvodu, že alternativní trasy by vedly často po nevyhovujících vedlejších silnicích.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky doprava, rekonstrukce, Hradecko, silnice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.