sobota 8. května 2021 Statní svátek

Vlaky i autobusy v kraji se vrací do plného provozu. V Hradci Králové začnou jezdit školní spoje

Se zlepšující se pandemickou situací, rozvolněním opatření a návratem dětí do školy nastávají změny v jízdních řádech. Všechny autobusové a vlakové spoje v Královéhradeckém kraji budou od pondělí jezdit podle klasického jízdního řádu. Dopravní podnik v Hradci Králové opět zavádí školní spoje.

„Reagujeme na ukončení nouzového stavu a s ním spojeného zákazu cestování mezi okresy, a především pak na částečný návrat dětí do školních lavic,“ říká radní Královéhradeckého kraje Václav Řehoř (ODS). Informace o jízdních řádech najdou cestující například v mobilní aplikaci IDOS. 

Novinky čekají i na cestující městskou dopravou v Hradci Králové. Dopravní podnik Hradec Králové obnoví školní linky. V plném rozsahu začnou jezdit v pondělí 12. dubna. V provozu bude také linka č. 20, která zajišťuje rozvoz dětí z Vysoké nad Labem. 

Dopravní podnik Hradec Králové však upozorňuje, že je třeba se i nadále orientovat podle jízdního řádu ve druhém sloupku „Pracovní den - omezení dopravy MHD“. V provozu stále nejsou noční linky. 

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto MMHK

Štítky doprava, vlak, autobus, MHD, Hradec Králové, Královéhradecký, kraj, jízdní řad

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jan Váško

Spojení 13.08 na Prahu stále zrušeno ,a není jediný.

pondělí, 12. dubna 2021, 19:55

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.