středa 21. dubna 2021 Alexandra

Od soboty se mohou učitelé registrovat k očkování. Konkrétní zaměstnance vyberou jednotlivé školy

Od dnešního rána mají učitelé a zaměstnanci škol možnost registrovat se k očkování proti onemocnění COVID-19. V Královéhradeckém kraji budou prioritně očkováni zaměstnanci dětských domovů a zaměstnanci škol, kteří se starají o děti zdravotníků a členů záchranných složek.

“Učitelé z těch dvou ohrožených skupin projevili o očkování zájem” potvrzuje náměstek hejtmana Arnošt Štěpánek (Piráti). O tom, že je mezi učiteli zájem nechat se očkovat Hradecká Drbna psala ve čtvrtek.  

Všechny školy v Královéhradeckém kraji ve středu obdržely od ministerstva školství informace, které doporučují prioritně naočkovat zaměstnance v mateřských a speciálních školách a personál starší 55 let. Konkrétní zaměstnance by si měla vybrat každá škola zvlášť.  

“Zaměstnance škol, dětských domovů a také složky integrovaného záchranného systému chceme očkovat co nejrychleji,” řekl hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček (ODS). Podle jeho slov má hejtmanství připravený záložní seznam, podle kterého se přerozdělí vakcína, která nebyla proočkována. Několik dávek navíc by tak mohli dostat někteří další učitelé a členové bezpečnostních složek.  

Právě učitelům mohou s registrací pomoct operátoři na informační lince. Tu zřídil Královéhradecký kraj. K dispozici je každý všední den na telefonních číslech 495 817 233 nebo 721 979 636. 

Ohodnoť článek

Štítky očkování, učitel, škola, registrace, sobota, pomoc, systém, pandemie, vzdělání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.