úterý 2. března 2021 Anežka

Na Trutnovsko se chtěla o víkendu dostat necelá tisícovka řidičů. Policie je otáčela a posílala pryč

Během víkendu policie na kontrolních stanovištích na Trutnovsku otočila 953 aut. V sobotu chtělo projet 517 řidičů, v neděli pak 436 aut. Na dodržování vládního opatření na Trutnovsku dohlíží 280 policistů. Nově jim pomáhá i několik příslušníků vojenské policie.

Královéhradeckým policistům pomáhá s kontrolami 160 policistů z dalších krajských policejních ředitelství, kteří se po čtyřdenních cyklech střídají ve dvanáctihodinových směnách s namátkovými kontrolami. Na Trutnovsku pomáhá i 12 příslušníků vojenské policie.

"Kontrolní činnost v souvislosti s omezením pohybu na Trutnovsku je také úkolem Policie ČR. Jde o činnost náročnou a naši policisté při ní čelí ve službě mnohdy složitým lidským situacím. Stále však platí, že Policie ČR vnímá nelehkou situaci občanů, a doufáme, že stejné pochopení budou mít občané i v příštích dnech k naší práci," řekl ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje Petr Petřík.

Nejvhodnější výstroj policistů na kontrolních stanovištích? Teplé oblečení, čaj a bageta

V pátek to bude týden, co policisté na hranicích okresu Trutnov kontrolují řidiče. Každý z nich musí svoji cestu odůvodnit. Hradecká Drbna se vydala na kontrolní stanoviště na Kuksu. Během naší hodinové návštěvy vrátila policie pouze jedno auto –...

Trutnovsko je uzavřené od 12. února. Za tu dobu policie zastavila a otočila bezmála 3,5 tisíce aut.

Ohodnoť článek

Autoři , | Foto Petr Roubíček

Štítky kontrola, Trutnovsko, turista, hranice, uzavření, pandemie, vláda, nařízení, COVID-19, doprava, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.