úterý 2. března 2021 Anežka

Přes kontrolu na Trutnovsku se pokusilo projet sedm cizinců bez dokladů. Hranici okresu chtěl přejít i poník s gumičkou ve hřívě

I o víkendu policie kontrolovala pohyb lidí na Trutnovsku. Jen během soboty zastavila a vrátila zhruba 600 řidičů, kteří neprokázali důvod své cesty. V sítích a následně i policejním autě skončilo sedm cizinců, kteří se přes kontrolu pokusili přejet bez potřebných dokladů a povolení pobytu v České republice.

„Policisté se zaměřují i na vytipované vlakové spoje, v nichž rovněž provádějí namátkové kontroly. Namátkovým kontrolám se nevyhnula ani autobusová doprava,“ řekla mluvčí krajských policistů Magdalena Vlčková. Více policistů bylo vidět i na vlakovém nádraží. Někteří lidé si na sociálních sítích stěžovali, že do regionu vlakem dojížděli lidé s běžkami přes rameno.

V rámci víkendových kontrol se podařilo zadržet i sedm cizinců, kteří pobývali v České republice bez platných osobních dokladů a povolení pobytu. „Cizince jsme eskortovali k dalším úkonům do Hradce Králové, kde jim bude ukončen pobyt na území a stanovena lhůta k vycestování,“ dodala mluvčí. Případ tak bude řešit odbor cizinecké policie krajských policistů.

Policisté museli řešit i řidičku, která se pokusila projet jedno z kontrolních stanovišť. Neuposlechla výzvy, pokračovala v jízdě dál a po pár metrech narazila do stromu. Dechová zkouška ji prokázala 1,6 promile alkoholu v dechu. Tuto událost nyní vyšetřuje náchodská policie.

Hranice se pokusil překročit poník bez dokladů

Už během pátečního odpoledne policie u Kuksu odhalila řidiče, který měl zákaz řízení. Po víkendu má za sebou policie i jednu kuriozní záležitost. Na jednom ze stanovišť u Vidonic přišel za hlídkou poník s gumičkou ve hřívě.

Uzavření Trutnovska o víkendu výrazně ovlivnilo počet lidí. Například ve Špindlerově Mlýně byla podle místních jen hrstka turistů. Naopak několikanásobně více lidí vyjelo do Orlických hor. Tradičně v Orlických horách zkolabovala doprava kolem Šerlichu.

„Denně v této lokalitě působí zpravidla čtyři policejní hlídky, které musejí po zaplnění parkovacích kapacit na Šerlichu neustále regulovat provoz tak, aby byl zachován průjezd pro složky IZS a zachována bezpečnost silničního provozu,“ vysvětluje mluvčí Vlčková.

Hodnocení článku je 68 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky Trutnovsko, kontrola, poník, cizinec, policie, video, hlídka, vyšetřování, uzávěra, stanoviště

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.