pátek 21. ledna 2022 Běla

Dvůr Králové hledá adepty na Cenu města. Návrhy mohou lidé posílat do konce dubna

I letos hledá radnice občany, kteří budou oceněni Cenou města Dvůr Králové nad Labem. Obyvatelé města mohou své návrhy podávat buď písemně nebo elektronicky, a to do konce dubna. Ocenění mohou převzat jak fyzické, tak právnické osoby.

„Cena může být udělena za mimořádné aktivity či akce uskutečněné v roce 2020, nebo za celoživotní dílo. Například u příležitosti životního jubilea,“ vysvětluje mluvčí radnice Miroslava Kameníková. Zároveň dodává, že cena může být udělena i In memoriam.

Lidé mohou své adepty na cenu nominovat písemně do pátku 30. dubna na podatelně městského úřadu. Ten sídli na náměstí T. G. Masaryka. Vyplněný formulář lze posílat i elektronicky na e-mailovou adresu podatelny epodatelna@mudk.cz

Poslední Cena města byla udělena v červnu

Poslední udílení Cen města Dvůr Králové nad Labem se konalo v polovině roku 2020, kdy zastupitelé schválili seznam oceněných za rok 2019.

Za celoživotní dílo byli oceněni Marta Čermáková, Vasil Biben, Zuzana Čermáková a Josef Jiránek. Za vznik Expozice textilního tisku získal ocenění kovář Pavel Vágner. Realizace sochy Sudána pomohla k ceně kamenosochaře Jana Brože. V oblasti sportu cenu převzaly Milena Skácelíková a Dominika Jansová.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Veronika Tomkova

Štítky Dvůr Králové, Cena města, 2021, nominace, hlasování, udělení, sport, kultura, město

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.