čtvrtek 25. února 2021 Liliana

Stezka u Hučáku v Hradci Králové je hotová. Město žádá stavební úřad o předčasné otevření

Magistrát města Hradec Králové už několik měsíců opravuje prostranství u zimního stadionu a kolem Jiráskových sadů. Součástí rekonstrukce byla i oprava stezky, která spojuje park a elektrárnu Hučák. Ta je prakticky hotová. Její předčasné používání však musí povolit stavební úřad.

„V této lokalitě dochází ke stavebním úpravám několika míst a cest, jedná se třeba o cyklostezky podél Komenského ulice, od Hučáku nebo od lávky přes Orlici. Práce pokračují po etapách. Vzhledem k tomu, že se již část z těchto oprav podařilo dokončit, chceme nyní žádat o její předčasné užívání,“ říká náměstek primátora Jiří Bláha (ODS).

Konkrétně v tomto případě se jedná o část stezky pro chodce a cyklisty, která vede od třídy ČSA podél Jiráskových sadů až k elektrárně. Rada města v úterý předčasné uvedení do provozu schválila, je však třeba získat i další souhlasy. Za jedno musí být i například hasiči nebo policie. Konečné slovo pak bude mít stavební úřad.

Práce pokračují bez komplikací

Práce na rekonstrukci prostranství před zimním stadionem začala v polovině října loňského roku. Nyní se pokračuje opravou stezky ve směru na Moravský most. „Kde to půjde, chceme jednotlivé dokončené úseky hned zprovoznit podobně jako v případě stezky podél Jiráskových sadů,“ dodává náměstek Bláha.

Nakonec zde vzniknou zcela nové chodníky, zelené plochy a upravené parkoviště před hotelem. Nové budou i stojany na jízdní kola.  

Práce vyjdou na 15 milionů korun a kompletně hotové mají být letos v létě. Poslední větší investici do cyklostezek město dokončilo v prosinci roku 2019, když otevřelo stezku spojující okrajové části Piletice a Rusek s Hradcem Králové. Náklady činily 22,3 milionu korun.

Hodnocení článku je 94 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky zimní, stadion, prostranství, rekonstrukce, stezka, Hučák, Jiráskovy sady, Hradec Králové, žádost

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.