pátek 22. ledna 2021 Slavomír

Úsek dálnice D11 mezi Hradcem a Smiřicemi bude zprovozněn o půl roku dříve

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) uzavřelo dodatek smlouvy s firmou, která má dostavět úsek dálnice D11 z Hradce Králové do Smiřic. Dodatek se týká zkrácení zprovoznění tohoto úseku do 17. prosince příštího roku. Původně to mělo být v červnu 2022.

Nejpozději 17. prosince 2021 by měl být zprovozněn i následující úsek za Jaroměř. Silničáři připustili už dříve, že by dálnice mohla být k Jaroměři dovedena koncem roku 2021.

Dálnice D11 končí od roku 2017 v Hradci Králové. Ve výstavbě jsou v současné době dva úseky z Hradce Králové do Jaroměře o celkové délce 22,4 kilometru. Termín zprovoznění druhého sedmikilometrového úseku Smiřice – Jaroměř zůstává stejný. Je jím prosinec 2021.

Dálnice D11, která vede z Prahy do Hradce Králové, povede následně na státní hranici s Polskem. Jde o nejdéle budovanou silniční stavbu v České republice. Dálnici začal stát stavět v roce 1978. Z plánovaných 154 kilometrů dálnice se jezdí po téměř 91 kilometrech.

Úsek D11 z Jaroměře na státní hranici, který má být dlouhý 40,8 kilometru je rozdělen na úseky Jaroměř - Trutnov a Trutnov - hranice. O něco dříve by měla začít stavba druhého úseku, předpoklad je rok 2024. Úsek Trutnov - hranice má měřit 21,2 kilometru.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto jakubkarlicek.cz

Štítky ČR, stavby, automobilová, dálnice D11, Královéhradecký kraj, dodatek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.