úterý 11. srpna 2020 Zuzana

Chráněná budova školy ve Dvoře Králové má novou fasádu. Kraj za ní zaplatil 54 milionu

Královéhradecký kraj dokončil zateplení památkově chráněné budovy Střední školy informatiky a služeb ve Dvoře Králové nad Labem. Investice činila 54 milionů korun, stavební práce trvaly od konce roku 2018.

Budova školy, do níž chodí přes 500 žáků, je neoklasicistní stavbou z 20. let minulého století a je nedílnou součástí prvorepublikové architektury ve Dvoře Králové. "Vzhledem k tomu, že hlavní budova školy je památka, byla většina fasády opravena a opatřena novým nátěrem. Zatepleny byly pouze obvodové stěny nezdobných fasád a budova laboratoří," uvedl radní kraje pro investice Václav Řehoř (ODS).

Stavbaři dále zateplili půdy, střechy a částečně i podlahy, vyměnili okna a instalovali tři rekuperační jednotky. Opravili také elektroinstalace a rozvody v laboratořích. "Stavbu jsme museli provázat i s úpravou části vnitřních prostor pro nové muzeum textilního tisku," uvedla náměstkyně hejtmana pro školství Martina Berdychová (Východočeši). Muzeum v budově školy otevřelo loni 1. listopadu. Přes třetinu opravy zaplatila dotace z evropských fondů.

Královéhradecký kraj zatím investoval do zateplení budov svých středních škol přibližně 200 milionů korun. V následujících letech chce kraj v investicích do zateplení školních budov a do instalací rekuperací pokračovat a má připravené či chystá projekty dohromady za více než 300 milionů korun.

Autoři | Foto ssis.cz

Štítky správa, školy, stavby, památky, Dvůr Králové, Královéhradecký kraj, oprava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.