středa 3. června 2020 Tamara

V Hradci Králové ode dneška fungují sdílená kola. K dispozici jich je rovná stovka

Od 18. května v Hradci Králové a Pardubicích začíná fungovat služba sdílených kol. Na 40 stanicích ve městě je k dispozici stovka kol. Modrá kola jsou na prvních 15 minut zdarma, pak je musí cyklista zaplatit pomocí mobilní aplikace.

Stanice, na kterých si můžete kolo půjčit jsou především v centrum Hradce Králové. Jedna je například hned u Klicperova divadla, další dvě na třídě ČSA. Jednu má i Nový Hradec Králové, Svinary, Malšova Lhota, Pouchov nebo Plotiště nad Labem.

„Nemusíte řešit, kam doma nebo v práci své kolo umístíte, prostě nasedněte na jedno z našich plně vybavených kol a můžete vyrazit,“ napsala ve vyjádření společnost Nextbike, která sdílená kola v Hradci Králové provozuje.

Každý, kdo si chce kolo půjčit, musí mít nainstalovanou mobilní aplikace. Tu aktivuje pomocí své platební karty. V aplikaci cyklista nejde nejbližší kolo, a to si půjčí. Bicykl je vždy třeba vrátit na jednu ze čtyřiceti stanic ve městě. V opačném případě je skrze aplikaci účtován manipulační poplatek.

„Seznam stanic naleznete na webu nebo přímo v aplikaci,“ píše společnost na svém webu. Společnost sdílená kola provozuje ve 13 městech po celé České republice. Pardubice a Hradec Králové jsou nejnovější. V obou městech začala služba fungovat právě dnes.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo5 čtenářů

Autoři | Foto FB: Nextbike Czech Republic

Štítky kolo, cyklistika, sdílení, modré kolo, půjčení, Hradec Králové, Pardubice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.