Počasí dnes29 °C, zítra25 °C
Středa 19. června 2024  |  Svátek má Leoš
Bez reklam

Hradecký kraj dal letos do silnic 1,5 miliardy. Nejvíce rekonstrukcí bylo na Jičínsku

V letošní stavební sezoně investoval Královéhradecký kraj do silnic druhých a třetích tříd přes 1,4 miliardy korun. Opravit se podařilo celkem 114 kilometrů silnic včetně deseti mostů. Nejvíce rekonstrukcí se konalo na Jičínsku.

Na Jičínsku se Královéhradeckému kraji v letošní sezoně podařilo dokončit 25 oprav a staveb. Co do počtu dokončených projektů je na druhém místě Trutnovsko, celkem 22. Následuje Hradecko, Náchodsko a Rychnovsko.  

„Daří se nám držet tempo investic v průměrném objemu přesahující jednu miliardu korun ročně. Velice mě těší, že i letošní stavební sezonu můžeme uzavřít ve stejném trendu, kdy se pro letošek dokončilo 92 dopravních staveb ve veškerých kapitolách,“ uvádí v tiskové zprávě hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček (ODS). 

Nejvíce peněz se letos podařilo získat z Fondu rozvoje a reprodukce Královéhradeckého kraje a Státního fondu dopravní infrastruktury. Za ty dokončilo 60 projektů za téměř 750 milionů korun. Jednalo se například o opravu průtahu v Lochenicích nebo silnici třetí třídy v Opočně.  

Kromě toho se podařilo opravit i deset mostů. Jde například o ten v Temném dole. Tam letos probíhaly dokončovací práce hned na třech mostních konstrukcích najednou.  

„Plán na rok 2024 finalizujeme a představíme jej v příštích měsících. V pracovním návrhu počítáme se zhruba šedesáti akcemi o délce okolo 104 kilometrů, přičemž předpokládaná částka za stavební práce, souvislé asfaltové opravy a aplikaci mikrokoberců by se měla pohybovat okolo dvou miliard korun,“ poznamenal hejtman. 

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto jingoba | Pixabay

Štítky Královéhradecký kraj, silnice, okres Jičín, rekonstrukce, oprava, okres Trutnov, okres Náchod, okres Rychnov nad Kněžnou

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Hradecký kraj dal letos do silnic 1,5 miliardy. Nejvíce rekonstrukcí bylo na Jičínsku  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.