Hradec bude zelenější, město na podzim vysází stovky stromů

Autoři | Foto Hanka Poskočilová

Při jarní výsadbě vysadili Technické služby Hradec Králové na území města 26 nových stromů. Výsadba tímto nekončí, další stromy přibydou na podzim.

Práce navázaly v rámci běžné obnovy městské zeleeně na předchozí kácení stromů provedené s ohledem k jejich špatnému zdravotnímu stavu. Nejvíce nových stromů, pět jírovců, čtyři akáty a dvě lípy, se v minulých dnech objevilo v parku u zdravotnické školy a v blízké ulici Jana Koziny.

V Nezvalově ulici jsou do stávajícího stromořadí nově doplněné tři lípy, dalších devět nových stromů pracovníci technických služeb vysadili v souladu se studií na úpravu parku navazujícího na budovu Muzea východních Čech na Eliščině nábřeží a v Divišově ulici.  Z boční strany muzejní budovy v Divišově ulici to je linie osmi okrasných třešní, která navázala na zde už dříve vysázené stromy stejného druhu stojiící vedle zastávky MHD. 

U budovy muzea navíc nově roste mladý šácholan, tedy magnolie. Jedná se o náhradní výsadbu za stromy, tkeré byly pokáceny z důvodu špatného zdravotního stavu, narušené statické stability a snížené vitality, nebo z provozních a kompozičních důvodů.  Nejvíce stromů, kolem šesti set, vysadí Technické služby na podzim.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky stromy, sázení, Hradec Králové, jaro, Technické služby

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.