čtvrtek 6. října 2022 Hanuš

Policie v hradeckém kraji zadržela muže, který byl v pátrání i v Německu, Polsku a na Slovensku

Policie na Náchodsku zatkla devětačtyřicetiletého cizince, po kterém pátrala i policie v Německu, Polsku a na Slovensku. V České republice byl nelegálně a několikrát se pokusil vykrást rodinné domy nebo byty. Policie u něj zadržela šperky a věří, že se podle fotek podaří najít jejich pravé majitele. Je totiž možné, že jejich ztrátu nikdo nenahlásil.

„Cizinec čelí obvinění ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, porušování domovní svobody a krádeže, kterých se měl dopustit v průběhu měsíců března až května letošního roku,“ uvedla na webu policie mluvčí Lucie Konečná. Nepomohlo mu ani to, že byl v České republice přes vyslovený zákaz. Na pět let byl totiž vyhoštěn.  

Během svého pobytu v České republice se měl několikrát pokusit vniknout na soukromé pozemky a do domů. Podle vyšetřovatelů se o to pokusil minimálně čtyřikrát. Vždy šel po finanční hotovosti. Pokud narazil na majitele a odpor, vždy se začal vymlouvat na to, že hledá ubytování.  

Policisté u něj našli šperky, ke kterým se cizinec mohl dostat nelegálně. „Pokud jste se stali i vy terčem zloděje a věc jste oznámili policii, prohlédněte si šperky na fotografiích. Pokud jste o podobné cennosti v nedávné době přišli, neváhejte a tuto skutečnost oznamte na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158,“ uvedla mluvčí.  

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR, Jan Luxík

Štítky policie, cizinec, zatčení, krimi, Královéhradecký, kraj, zloděj, obvinění, Německo, Slovensko, Polsko, krádež, vloupání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.