čtvrtek 6. října 2022 Hanuš

VIDEO: Policie si došlápla na dva dealery drog. Jeden vařil pervitin, druhý pěstoval trávu

Policie v Královéhradeckém kraji zatknula dva dealery drog. Jde o třiatřicetiletého muže z Trutnovska, který vařil pervitin a čtyřiatřicetiletého kolegu, který v Hradci Králové pěstoval trávu. První může do vězení na deset let, druhému hrozí pětileté odnětí svobody.

„Kriminalisté muži z Trutnovska kladou za vinu, že během dvou let vyrobil půl kilogramu pervitinu, který následně prodával dalším osobám. Část užíval sám,“ uvedla na policejním webu mluvčí Lucie Konečná. K výrobě používal léky, které si pravidelně dovážel z Polska.  

Kriminalisté muže sledovali několik měsíců, šli tak prakticky na jisto. Během domovní prohlídky našli celou varnu, chemikálie k výrobě pervitinu, deset gramů samotné drogy a marihuanu. Na triku má kromě přípravy drog i jejich přechovávání. V policejním skladu nakonec skončilo 49,5 gramu pervitinu, přes 20 gramů usušené marihuany a čtyři tablety extáze. „Ty u něj byly nalezeny při kontrole na nedávném hudebním festivalu,“ uvedla mluvčí.  

V současné době je obviněný z přípravy a vaření drog, jež je klasifikováno jako zločin. Dále pak z přečinu přechovávání těchto drog. Za to může až na deset let skončit ve vězení.  

Pro druhého dealera si policie došla na Hradecku  

Tento týden skončil v poutech i dealer z Hradecka. Ten měl od června letošního roku vypěstovat 159 kusů rostlin konopí. Sklizeň si však vzali na starost policisté. „Od chvíle, kdy se kriminalisté o muže začali zajímat, k jeho zadržení uplynuly pouhé dva týdny,“ uvedla policejní mluvčí.  

Při domovní prohlídce bylo kromě rostlin nalezeno i hnojivo a kompletní vybavení k pěstování konopí. Zajištěné rostliny, sušiny a veškeré vybavení nyní bude zkoumat policie.  

Muž je obviněný ze spáchání přečinu nedovolená výroba a nakládání s omamnými látkami. V případě uznání viny může skončit až na pět let ve vězení.  

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky policie, zatčení, dealer, drogy, tráva, marihuana, pervitin, obvinění, Hradec Králové, Trutnov, video

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.