Počasí dnes23 °C, zítra25 °C
Středa 7. června 2023  |  Svátek má Iveta

Pajkrova flošna v Hradci Králové má projektanta. Dokumenty pro stavbu budou připravené za rok

Hradec Králové vybral a schválil projektanta, který zpracuje všechny potřebné dokumenty ke stavbě studentského centra. To má vzniknout na místě staré hradecké pevnosti z 18. století nedaleko hasičského hřiště. Všechny potřebné dokumenty mají být připravené během příštího roku. Radnice za ně zaplatí 668 tisíc korun.

„Hlavním smyslem tohoto záměru je vytvořit zázemí pro setkávání lidí a navazování nových kontaktů a vztahů, sdílení informací a vzdělávání. Předběžná dohoda partnerů projektu je, že rekonstruovaný objekt zůstane v majetku města a provozovat jej bude Univerzita Karlova,“ uvedl v tiskové zprávě primátor města Alexandr Hrabálek (ODS). 

Nejdříve je třeba vyřešit administrativu a zpracovat všechny stupně projektové dokumentace. To všechno bude mít na starosti společnost ze Dvora Králové nad Labem, která bude dělat i autorský dozor během samotné rekonstrukce objektu.  

„U projektu bude třeba zaktualizovat studii, ze které bude následně vycházet dokumentace pro územní rozhodnutí, stavební povolení a zadání stavby,“ uvedl ve zprávě náměstek primátora Jiří Bláha (ODS). Podle jeho slov by mohla rekonstrukce objektu vyjít na zhruba 50 milionů korun.  

Po opravách by měl pro studenty vzniknout jeden velký přednáškový sál pro zhruba 60 až 70 lidí. Kolem něho bude k dispozici několik menších poslucháren, do kterých se vejde po zhruba 12 studentech. K dispozici budou i sociální zařízení nebo kuchyňka a cateringové zázemí.  

„Hradec Králové má aktuálně zhruba 13,5 tisíc vysokoškolských studentů. Ti však nemají žádné důstojné zázemí,“ dodává primátor. V novém centru se podle jeho slov budou moct scházet studenti ze všech vysokých škol v Hradci Králové. V plánu je zde pořádat přednášky, semináře i kurzy pro veřejnost. 

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Pajkrova, flošna, Hradec Králové, rekonstrukce, oprava, studentské, centrum, dokumentace, projektová, administrativa, ODS, Univerzita Karlova, Alexandr Hrabálek, Jiří Bláha, Dvůr Králové nad Labem

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.