čtvrtek 19. května 2022 Ivo

Muž neustál kombinaci alkoholu, trávy a houbiček. Policistovi rozbil o hlavu prázdnou lahev

Kombinace alkoholu, marihuany a lysohlávek na Silvestra neudělala dobře devětatřicetiletému muži z Trutnovska. Když začal demolovat vybavení rodinného domu, musela na místo hlídka policie. Přítomnost uniformy ale vyvolala další agresi. Muž na drogách se ozbrojil prázdnou lahví od alkoholu a rozbil ji jednomu ze zasahujících policistů o hlavu. Incident natočila služební kamera.

„Muž s láhvemi od alkoholu v rukou zaútočil proti policistům. Než se jim ho podařilo pomocí donucovacích a slzotvorných prostředků zpacifikovat, jednoho z nich lahví udeřil do hlavy a způsobil mu na čele tržnou ránu,“ řekla mluvčí policie Iva Kormošová. Na místo proto dorazila i záchranná služba. Zdravotníci ošetřili napadeného policistu i útočníka, který se musel vypořádat s dávkou pepřového spreje v obličeji.  

U zadrženého muže chtěla hlídka provést dechovou zkoušku. Na první pohled bylo jasné, že je agresor pod vlivem alkoholu a možná i drog. To však muž odmítl. Nakonec byl zadržet a převezen na protialkoholní záchytnou stanici, kde vystřízlivěl.  

Ani jeho převážení na záchytku se ale neobešlo bez komplikací. „Eskortě muže chtěla zabránit jeho přítelkyně, která slovně napadala policisty,“ řekla mluvčí. I ta nakonec skončila v poutech. Šestatřicetiletá žena nakonec nadýchala 2,5 promile alkoholu. Neuposlechnutí výzvy bude řešit správní orgán.  

„Z vyšetřování vyplynulo, že muž kouří marihuanu každý den, alkohol popíjel už od předešlého dne a během silvestrovského večera si uvařil odvar ze 40 lysohlávek, z něhož vypil zhruba 250 mililitrů,“ řekla mluvčí policie. Následně vyšlo najevo, že měl údajné okno. Nepamatoval si ničení majetku, ani napadení policisty.  

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky krimi, policie, útok, lahev, alkohol, drogy, tráva, houbičky, video, Trutnovsko, Silvestr, zásah, zranění, pepřový, sprej, útočník, zatčení

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.