pátek 20. května 2022 Zbyšek

České dráhy i RegioJet před Vánoci posilují spoje. Nejvytíženější bude středa a čtvrtek

České dráhy před Vánoci posilují dálkové vlaky o několik tisíc míst. Nejvíce spojů přibude na linkách expresů z Prahy směrem na Slovensko. Delší soupravy ale pojedou i do ostatních směrů z hlavního města především v nejvytíženější dny, ve středu a ve čtvrtek. Posílené vlaky budou jezdit i po Novém roce. Kapacitu vlaků postupně navyšuje i RegioJet.

České dráhy posílí kapacitu spojů hlavně dva dny před Štědrým dnem. Posílí tak prakticky všechny expresní a rychlíkové linky, které vyjíždějí z Prahy. Největší nápor se tradičně očekávána trase Praha-Ostrava-Polsko/Slovensko a Praha-Olomouc-Vsetín-Slovensko. Posílené ale budou i vlaky na trasách z Prahy do Českých Budějovic, Chebu, Hradce Králové, Havlíčkova Brodu a Brna či na lince z Plzně přes České Budějovice do Brna.

Své spoje před Vánoci začíná postupně posilovat taky RegioJet. "Do provozu nasadíme veškeré vozy, které máme k dispozici, tak, abychom uspokojili zvýšenou poptávku po cestování," podotkl mluvčí společnosti Aleš Ondrůj. Během Štědrého večera a následující svátečná rána jsou pak ve znamení omezených spojů.

Stejný postup volí tradičně i České dráhy.  Během vánočních svátků bude provoz vlaků Českých drah v mírně omezeném režimu. Většina regionálních i dálkových vlaků začne na Štědrý den vpodvečer utlumovat provoz. V oba dva následující sváteční dny 25. a 26. prosince pojedou vlaky podle svátečních jízdních řádů.

Ohodnoť článek

Štítky Vlak, České dráhy, RegioJet, doprava, železnice, spojení, svátky, Vánoce, cestující, jízdní řád

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.