pondělí 29. listopadu 2021 Zina

Muž na elektrokoloběžce naboural zaparkované auto. Nadýchal 2,5 promile

Elektrokoloběžka jako nástroj pro cestu z restaurace domů? Vypadá to jako ideální nápad. Problém je v alkoholu, který je na koloběžkách zakázaný. O to větší problém má čtyřicetiletý muž, který na koloběžce naboural zaparkovanou Mazdu v Gebauerově ulici v Hradci Králové. Policistům nadýchal 2,5 promile.

„Muž chtěl odbočit vpravo do ulice Baarova. Přejel ale do protisměru, kde narazil do zaparkovaného vozu,“ popisuje okolnosti dopravní nehody mluvčí policie Iva Kormošová. Na zaparkovaném autě způsobil cyklista škodu kolem 30 tisíc korun. Na poničené elektrokoloběžce 10 tisíc. Navíc se při pádu na zem lehce zranil. Případ se bude řešit ve správním řízení.  

Policie opět upozorňuje, že na elektrokoloběžku zákon nahlíží jako na jízdní kolo. Jedoucí na koloběžce je tak prakticky cyklistou. Zakázaná je jízda pod vlivem alkoholu, po chodnících nebo ve dvou. Mladší 18 let musí použít přilbu.  

Hradec vs. Pardubice: problémy s koloběžkami jsou stejné – jízda po chodníku a chybějící přilba

Obě sousední krajská města, Hradec Králové i Pardubice, řeší v posledních měsících stejné problémy se sdílenými elektrokoloběžkami. Na jejich používání se zaměřuje městská policie a výsledky kontrol vycházejí podobně: uživatelé jezdí po chodníku...

 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky koloběžka, elektrokoloběžka, Hradec Králové, alkohol, nehoda, zranění, promile, jízda, cyklista, restaurace, hospoda, škoda, muž, Mazda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.