neděle 26. září 2021 Andrea

Ode dneška začne v hradeckém Atriu fungovat očkovací centrum bez nutnosti předchozí registrace

Fakultní nemocnice Hradec Králové dnes odpoledne otevírá nové očkovací místo v Obchodním centru Atrium. To umožní aplikaci vakcíny proti covid-19 předem neregistrovaným zájemcům. Očkovat se bude vakcínou společnosti Pfizer/Biontech.

Nové očkovací centrum bude v provozu v pracovních dnech od 13:00 do 18:00 hodin a zájemci o očkování ho naleznou v 1. patře obchodního centra. Centrum umožní očkování zájemcům starším 16 let. Mladší a samoplátci, například cizinci, musí i nadále využívat možnosti registrace v některém ze stávajících očkovacích center v regionu.

Věříme, že do centra dorazí ti zájemci, kteří dosud možnost očkování z různých důvodů nevyužili a centrum přispěje k vakcinaci dalších obyvatel regionu,“ uvedl ředitel Fakultní nemocnice Hradec Králové Vladimír Palička.

Kapacita centra je nyní kolem stovky podaných vakcín denně. Podle zájmu o očkování ale může být upravená. Centrum provozuje Fakultní nemocnice Hradec Králové (FN HK), na provozu centra spolupracuje také Krajský úřad Královéhradeckého kraje.

FN HK také zajišťuje provoz Očkovacího centra přímo v areálu FN HK, kam se lidé mohou objednávat prostřednictvím registrací. „V Očkovacím centru FN HK jsme od začátku ledna podali na 140 000 dávek vakcín. Nové centrum v centru města jsme zřídili, abychom zjednodušili přístup k očkování dalším skupinám obyvatel,“ dodal profesor Palička.

Hradec Králové se stal dalším městem, kde očkovací místa bez nutnosti předchozí registrace vznikla. Jako první v kraji umožnila neregistrovaným očkování Jaroměř, včera se přidala náchodská nemocnice. Očkování bez registrace chce zítra spustit i soukromá nemocnice ve Vrchlabí. Zájemci potřebují pouze platnou kartičku zdravotního pojištěnce a očkovací průkaz. 

Ode dneška navíc umožní očkování bez registrace i ostatní nemocnice zřizované Královéhradeckým krajem. 

„Jsem přesvědčen, že očkování, které doposud probíhalo a probíhá v našich zdravotnických zařízeních bylo a stále je velmi efektivní. Dalším zájemcům o očkování, kteří z různých důvodů nechtějí či se nemohou registrovat v centrálním systému, nabízíme možnost nechat se očkovat v našich nemocnicích právě bez nutnosti předchozí registrace,“ řekl hejtman Martin Červíček (ODS).

Náchodská nemocnice navíc v sobotu 31. července nabízí očkování dětí od 12 let bez nutné registrace v čase od 9 do 17 hodin za doprovodu zákonného zástupce. Standardně totiž očkuje zájemce od 16 let. 

Další očkovací místa krajských nemocnic v Jičíně, Dvoře Králové, Trutnově, Broumově a Rychnově nad Kněžnou nabízí očkování bez předchozího objednání v pravidelných časech na principu „tady a teď“. To znamená, že kdokoli starší 16 let přijde, vakcínu dostane. Na všech místech se očkuje vakcínou od firem Pfizer/BioNTech. Zájemci o očkování bez registrace musí počítat s časem navíc na administrativu a možnou kumulaci zájemců v daný čas.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky očkování, bez registrace, obchodní centrum, Atrium, Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.