pondělí 26. července 2021 Anna

Úprkova ulice v Hradci Králové se dočká rekonstrukce. Hlavní průtah Malšovicemi bude uzavřen

Letos se opraví poslední část hlavního průtahu Malšovic v Hradci Králové. Začátkem července začne rekonstrukce ulice Úprkova, která spojuje nadjezd přes Gočárův okruh a Lhoteckou ulici v Malšově Lhotě. Jde o hlavní spojnici centra města s kempem Stříbrný rybník. Jedná se o společný projekt města Hradec Králové a Královéhradeckého kraje.

„V této sdílené investici města a kraje se postaráme o chodníky, které v některých částech chceme udělat nové, jinde opravíme ty stávající. Počítáme také s vybudováním nové zastávky MHD Malšovice nebo výměnou osvětlení u všech značených přechodů pro chodce,“ řekl za město náměstek primátora Jiří Bláha (ODS). 

Jelikož samotná silnice patří Královéhradeckému kraji, bude oprava povrchu na hejtmanství. Práce mají začít 7. července. Silnice by měla být uzavřena do října, objízdná trasa pro ostatní automobilovou dopravu povede přes Svinarský most a silnici I/11. Tedy ulicí Bratří Štefanů. 

Rekonstrukce omezí hromadnou dopravu  

Rekonstrukce ulice Úprkova do značné míry omezí linky městské hromadné dopravy. MHD bude fungovat podobně jako při posledních uzavírkách. „Spoje ve směru od Svinar budou končit na náhradní konečné zastávce Malšova Lhota v Leknínové ulici. Stejně tak budou na náhradní zastávce Malšovice - zahrádky v Úprkově ulici končit spoje ve směru od Malšovic,“ dodává ředitel Dopravního podniku města Hradce Králové Zdeněk Abraham

Město počítá s tím, že i přes omezení hromadné dopravy od září na trasu nasadí školní spoje linky číslo 11Š a 17Š. 

Ohodnoť článek

Štítky Úprkova, ulice, Hradec Králové, Malšovice, průtah, rekonstrukce, uzavřená, uzavírka, MHD, doprava, omezení, linky, objízdná, trasa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.