pondělí 27. ledna 2020 Ingrid

U požáru rodinného domu zasahovalo pět jednotek hasičů

Pět jednotek hasičů zasahovalo ve čtvrtek u nahlášeného požáru rodinného domu v Očelicích na Rychnovsku. Na místo vyslalo krajské operační a informační středisko hasičů pět jednotek požární ochrany.

Průzkumem na místě události hasiči zjistili, že hoří přístřešek u rodinného domu a požár se částečně rozšířil i na střechu samotného domu. Hasiči nasadili na likvidaci požáru a ochlazování objektu pět C proudů, zároveň prováděli v rodinném domě průzkum v dýchací technice, aby vyloučili přítomnost osob. Požár se do obytných prostor nedostal, ale byly silně zakouřeny. Nikdo se uvnitř nenacházel, z domu však vynesly jednotky čtyři tlakové propanbutanové lahve, které venku ochlazovaly.

Po 10. hodině byl požár lokalizován, hasiči pak dohašovali ohniska a rozebírali konstrukci přístřešku, částečně museli rozebrat i střešní konstrukci domu. Likvidace byla velitelem zásahu ohlášena v 12:21 hod.

Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování. Škoda byla předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun, díky rychlému zásahu se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 1,5 milionu korun.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a JSDH Opočno, Třebechovice pod Orebem, České Meziříčí a Očelice.

Autoři | Foto HZS Královehradeckého kraje

Štítky Hasiči, požár, záchrana, Rychnovsko, rodinný dům

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.