středa 20. listopadu 2019 Nikola

Řidič osobního auta zemřel po střetu s vlakem u Sovětic

, aktualizováno 12. září 2019, 14:15

Řidič osobního vozu zemřel dnes dopoledne, když se jeho auto střetlo s vlakem na přejezdu v Sověticích na Hradecku. Ve vlaku se nikomu nic nestalo. ČTK to řekli zástupci hasičů a záchranářů. Vlaky v úseku Hněvčeves - Všestary na trati z Hradce Králové na Turnov nepojedou zřejmě celé dopoledne.

Řidič osobního vozu zemřel dnes dopoledne, když se jeho auto střetlo s vlakem na nechráněném přejezdu v Sověticích na Hradecku. Ve vlaku se nikomu nic nestalo. ČTK to řekli zástupci hasičů, policie a záchranářů. Vlaky v úseku Hněvčeves - Všestary na trati z Hradce Králové na Turnov nepojedou celé dopoledne.

"Asi čtyřicetiletý muž utrpěl vážná zranění, přes resuscitaci a všechny snahy zasahujících posádek na místě podlehl svým zraněním," řekl ČTK mluvčí krajské záchranky Ivo Novák.

Na místě zasahoval také záchranářský vrtulník. "Pro cestující jsme vyslali evakuační autobus, ve vlaku cestovalo asi 20 lidí," řekla ČTK mluvčí krajských hasičů Martina Götzová.

Nehoda se stala na nechráněném železničním přejezdu bez závor a světelné signalizace. Vlak po nárazu několik metrů tlačil auto před sebou. "Auto je asi 20 metrů za přejezdem v příkopu mimo trať. Jelo směrem na Sovětice po účelové komunikaci," řekla ČTK mluvčí hradecké policie Iva Kormošová. Příčiny nehody policie vyšetřuje.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, nehoda, úmrtí, Hradecko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.