pátek 28. února 2020 Lumír

Policie hledala ztracené houbaře v lese. Za posledních deset dní se jich ztratilo už šest

V minulých deseti dnech policisté v Královéhradeckém kraji pátrali po šesti ztracených houbařích. Všechny se podařilo najít, šlo o seniory. Dnes řekla mluvčí policie Magdaléna Vlčková. Letošní houbařská sezona začala v regionu před několika dny. Růst hub podpořily silné deště, kdy v kraji na řadě míst napršelo přes 30 litrů vody na metr čtverečný.

U Trutnova policisté pátrali po osmdesátileté ženě, která telefonem své kamarádce řekla, že leží někde v lese a nemůže vstát. Ženu která byla v lese téměř celý den, náhodou na obtížně přístupném místě našli jiní houbaři. Záchranáři ji převezli do trutnovské nemocnice. U Radvanic na Trutnovsku policisté a členové horské služby pátrali po devětasedmdesátileté ženě. Našli ji za pomoci vrtulníku.

Další devětasedmdesátiletá houbařka se v lese ztratila a přes den došla ze Dvora Králové nad Labem až do Hostinného, kde ji policisté večer vypátrali. Policie pátrala i po ztraceném houbaři na Náchodsku. "Zatím poslední případ se stal ve středu po poledni na Jičínsku. Ztratili se tam v lese dva senioři, kteří si spolu vyšli na houby," uvedla mluvčí.

Houbařům policie radí, aby nepřeceňovali síly a chodili pouze do známých lokalit. U sebe by měl mít každý houbař nabitý mobilní telefon a před cestou by měl dát blízkým vědět, kam jde a kdy se hodlá vrátit. "Když už člověk zabloudí, měl by se vrátit na poslední povědomé místo, které je schopen popsat, měl by se držet značených turistických cest a snažit se držet jeden směr trasy. Po zavolání o pomoc by měl zůstat na místě a počkat na pomoc," uvedla mluvčí.

 

Autoři

Štítky ČR, policie, hobby, houby, pátrání, Královéhradecký, FOTO

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.