sobota 4. července 2020 Prokop

CIAF letos v Hradci nebude. Musel být přesunut na příští rok

Obdivovatelé letecké techniky, budou mít letos smůlu. Epidemie koronaviru zhatila plány i organizátorům letecké přehlídky CIAF, která se měla uskutečnit na začátku září na letišti v Hradci Králové. 27. ročník mezinárodního leteckého festivalu byl proto přesunut na příští rok.

„Není stále jasné, jaká regulativní opatření budou v září v platnosti, navíc celá řada subjektů, které jsou do organizace zahrnuty, bude řešit především své vlastní bytí, či nebytí," sdělil ředitel CIAF Aleš Cabicar. Festival se na hradeckém letišti pořádal, až na výjimky, od roku 1993.

Termín příštího CIAF byl v Hradci Králové stanoven na 4. a 5. září 2021.

V programu se budou snažit pořadatelé udržet akrobatickou skupinu Královského letectva Velké Británie. Jednání s britskou skupinou byla podle ředitele Cabicara, v pokročilém stadiu.

„Zhruba dva týdny před tím, než pandemie nabrala na síle, jsme byli osloveni britskou ambasádou s dotazem, zda jsme schopni vytvořit podmínky pro účast této skupiny. Potvrdil jsem, že samozřejmě ano, a už jsme se pomalu těšili na účast této jedné z nejlepších vojenských akrobatických skupin," uvedl Cabicar.

V posledních letech bylo na letecké přehlídce méně strojů. Loni jich sem dorazilo 40, dříve jich ale byla i stovka. Pokles se projevil i v návštěvnosti. Zatímco v letech 2010 až 2012 přesahovala návštěvnost 50. 000 lidí ročně, předloni přišlo kvůli deštivému počasí 12. 000 diváků. Loni 25.000.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto airshow.cz ; facebook.cz/ CIAF/Tomáš Otruba

Štítky CIAF, Hradec Králové, koronavir, přesunutí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.