úterý 19. října 2021 Michaela

Vyhledávání

Nalezené články: "fyzika"

Hradecká univerzita má svoje pivo. Jmenuje se UHK Mech

Univerzita Hradec Králové se připojila k celorepublikovému trendu univerzitních piv a ve spolupráci s místním pivovarem připravila tradiční jedenáctistupňový ležák. Název piva zní UHK Mech a studenti se tak snažili ukázat, že mají smysl pro humor.

Fotkou dne NASA vybrala snímek pořízený na Seči. Zachycuje Perseidy

Americká vesmírná agentura NASA včera zveřejnila jako svou astronomickou fotografii dne snímek s názvem Perseus and Lost Meteors (Perseus a ztracené meteory) pořízený českým fotografem Petrem Horálkem z Fyzikálního ústavu Slezské univerzity v Opavě...

Čtvrteční obloha nabídne částečné zatmění Slunce. Při pozorování si chraňte zrak filtrem, radí astronom

Během letošního června se můžeme těšit na výrazný jev, který se objeví na obloze už tento týden, a to ve čtvrtek 10. června. Řeč je o částečném zatmění Slunce. Půjde o nejvýše položené sluneční zatmění, pozorovatelné z území Česka a Slovenska, až...

V Malých Svatoňovicích vybuchla kartuše, zničila okna a vybavení kuchyně

Dvě jednotky hasičů včera večer zasahovaly v činžovním domě v Malých Svatoňovicích, kde došlo k výbuchu propanbutanové kartuše. Nikomu se naštěstí nic nestalo, ale byla poškozena plastová okna a vybavení kuchyně. K požáru nedošlo.

Archeologové našli na východě Čech unikátní pohřebiště

Jižně od Dašic na Pardubicku archeologové našli pohřebiště, kde předci pohřbívali mrtvé kontinuálně více než 3600 let. V budoucnu místem povede napojení na dálnici D35, uvedlo Východočeské muzeum.

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "fyzika"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "fyzika"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.